کد خبر: 4009560
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷

دوره مجازی آشنایی با مقدمات توحید و خداشناسی از سوی مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

مقدمات توحید و خداشناسیبه گزارش ایکنا، دوره مجازی آشنایی با مقدمات توحید و خداشناسی از سوی مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

بحث توحید همه موضوعاتی که بین انسان و خداست را شامل می‌شود و یکی از اساسی‌ترین مباحثی است که زندگی بشر به شناخت درست آن وابسته است و انسان باید به این موضوع فکر کند و سبک زندگی‌اش را اصلاح کند.

صحبت در رابطه با توحید دارای مباحث مهم زیادی است. از مهم‌ترین آن‌ها اینکه چه مباحثی از توحید را می‌توان با کودکان و نوجوانان مطرح کرد یا مباحث توحیدی می‌تواند چه نقشی در زندگی داشته باشد و ...، جمیع این سؤالات سبب شد تا در این دوره در ارتباط با مقدمات توحید و خداشناسی‌ صحبت کنیم. مقدمات توحید یعنی اگر بخواهیم وارد بحث توحید شویم، چه مسائلی را باید مورد توجه قرار دهیم. آن مسائل مقدمات توحید است.

همانطور که یک وضو، صورت شستن، دست شستن از آرنج و مسح سر و مسح پا دارد؛ همینطور هم مقدمات توحید عین همین مباحث را دارد یعنی هر کدام مربوط به یک بخشی از وجود انسان است. مثل اینکه اگر بخواهیم وارد نماز بشویم باید همه بخش‌های وجودی باید پاک باشد. برای ورود به بحث توحید نیز همه بخش‌های وجودی انسان باید بخواهد که وارد این بحث شود. چون توحید فقط یک علم نیست. توحید فقط جنبه فکری ندارد‌، جنبه عملی دارد.

تدریس این دوره که با محوریت سوره‌های فاطر، یس، نوح، جاثیه و یونس برگزار می‌شود، احمدرضا اخوت، مدیر مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت برعهده دارد.

علاقه‌مندان برای مشاهده دوره‌های پیشین و حضور در این دوره می‌توانند به نشانی rahbarenojavan.ir/product/moghadamat_tohid/ مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: