کد خبر: 3901240
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
در پیام نماینده رهبری در هند به مناسبت عید فطر بیان شد/
نماینده رهبر معظم انقلاب در دهلی به مناسبت عید سعید فطر پیامی صادر کرد که آن را برای انتشار در اختیار ایکنا قرار داد. وی در این پیام بر لزوم حفظ دستاوردهای ماه رمضان تأکید کرده است.

به گزارش ایکنا از هند، حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌پور، نماینده رهبری در دهلی، در پیامی به مناسبت عید سعید فطر اظهار کرد: از همه علمایی که در 23 ماه می و غروب شنبه برای استهلال هلال ماه شوال در سراسر هند تلاش کردند و در 50 نقطه از استان دهلی نیز مستقر شدند و حتی از دوربین استفاده کردند و امکان رؤیت ماه حاصل نشد، تشکر می‌کنم.

وی افزود: علمای هند روز دوشنبه را روز عید فطر اعلام کردند. عید فطر از اعیاد مهم اسلامی است و علت اینکه آن را عید فطر نامیدند به دلیل این بود که حیات فطری و معنوی انسان‌هاست. فطر از فطرت نشئت می‌گیرد و مؤمنان در طول یک ماه در اثر نماز و دعا خواندن و تلاوت قرآن و راز و نیاز با خدا و تهجد و نیایش به نورانیت می‌رسند.

مهدوی‌پور ادامه داد: در اثر این تهجد و عبادت، فطرت انسان‌ها احیا می‌شود و زنگارها از وجود آنها زدوده خواهد شد. همچنین هوای نفسانی از آنها دور می‌شود و حیات فطری در ماه رمضان برای مؤمنان حاصل می‌شود که جا دارد برای پیروزی معنوی عید بگیرند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در دهلی با تأکید بر اینکه عید فطر، عید تمرین بندگی در ماه رمضان است، گفت: اگر روز قربانی کردن حضرت اسماعیل(ع) را روز عید قربان نامیدند به این دلیل است که حضرت ابراهیم(ع) در امتحان ذبح اسماعیل پیروز شد و خداوند این روز را عید مقرر کرد.

وی افزود: ماه رمضان سرشار از برکت و فضیلت است و انسان‌های مسلمان در این ایام به تمرین اطاعت و بندگی خدا می‌پردازند و در پایان ماه این عید را جشن می‌گیرند. دستاورد مهمی که مؤمنان روزه‌دار در ماه رمضان به دست می‌آورند این است که به فطرتی خداجو نزدیک می‌‌شوند. آنها باید این دستاورد مهم را پس از ماه رمضان حفظ کنند. امام صادق(ع) می‌فرماید: «نگه داشتن یک دستاورد معنوی و عمل نیک و صالح، بسیار مهمتر از اصل عمل است.»

وی در پایان این پیام گفت: این عید را به همه مسلمانان به ویژه مؤمنان سراسر هند تبریک می‌گویم و امیدوارم به برکت دعای مؤمنان و نیایش و درخواست آنها، بلیه کرونا از هند، ایران و سراسر جهان ریشه‌کن شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: