کد خبر: 3902209
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
با محور جنایات داعش؛
«بی‌سرزمین» عنوان فیلم سینمایی به کارگردانی تورج اصلانی است. این فیلم محصول کشور عراق است که در آن به جنایات داعش پرداخته می‌شود.

منصور جهانی، مدیر روابط عمومی فیلم سینمایی «بی‌سرزمین» در گفت‌‌وگو با ایکنا، درباره این فیلم سینمایی چنین اطلاع‌رسانی، کرد: این فیلم سینمایی محصول عراق است و در آن به موضوعاتی چون؛ جنگ، موسیقی و مهاجرت پرداخته می‌شود. در این فیلم می‌بینیم جنایات داعش چگونه بر زندگی مردم عراق تأثیر گذاشته است.

وی افزود: بازیگران این فیلم ترک، سوری و عراقی هستند. این کار آخرین مراحل فنی را پشت سر می‌گذارد و به زودی آماده نمایش خواهد شد. فیلم‌سینمایی «بی‌سرزمین» را تورج اصلانی تهیه و کارگردانی کرده است. در این فیلم سینمایی بازیگران به چهار زبان؛ فارسی، کردی، عربی و ترکی صحبت می‌کنند.

تورج اصلانى، در سمت مدیر فیلمبردارى سال‌ها در جشنواره‌هاى مختلف بین‌المللی حضور موفقی داشته و جوایز معتبر جهانی را از آن خود کرده است؛ «بی‌سرزمین» سومین فیلم بلند سینمایی این کارگردان نوگرای سینمای ایران بعد از «حمال طلا» Gold Runner و «جینگو» (روایت معلق) GINKGO به‌شمار می‌رود.

فیلم سینمایی حمال طلا در نخستین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی اصلی «جریان‌های نو» New Currents در بیست‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «پوسان» Busan در کشور کره جنوبی روی پرده رفت و کاندید جایزه بهترین فیلم اول و دوم بود و در ادامه در بخش رقابتی «سینمای جهان» World Cinema در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» Duhok در اقلیم کردستان عراق به نمایش درآمد و تورج اصلانى برای کارگردانی آن، جایزه «استعداد تازه» New Talent را تصاحب کرد و از طرف اعضای هیئت داوران، تندیس طلایی «برگ مو» و لوح افتخار به این سینماگر اهدا شد.

این اثر سینمایی در ادامه حضور‌های جهانی خود در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «چاتراپاتی شیواجی» Chhatrapati Shivaji در کشور هندوستان روی پرده رفت و جایزه بهترین فیلمنامه به تورج اصلانى و هادی نادی اهدا شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: