کد خبر: 3902216
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی اقدام به انتشار دویست و شصت و هشتمین شماره نشریه «اکو آو اسلام»(Echo of eslam: پژواکی از اسلام) ویژه بزرگداشت مقام و جایگاه امام خمینی(ره) به زبان انگلیسی کرده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اقدام به انتشار شماره 268 نشریه «اکو آو اسلام» ویژه بزرگداشت مقام و جایگاه امام خمینی(ره) مشتمل بر هشت مقاله به زبان انگلیسی کرده است.

این نشریه فرهنگی، تحلیلی و خبری حدود 30 سال است که به قلم صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف، با رویکردی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیوسته به چاپ رسیده و در بیش از 120 کشور جهان عرضه می‌شود.

سرمقاله به جایگاه و مقام امام خمینی(ره) در جهان به عنوان یک رهبر مذهبی کاریزماتیک اشاره می‌کند، همچنین درباره تأثیرپذیری کشورهای مسلمان منطقه از راه و مشی امام خمینی (ره) بحث می‌کند.

مقاله دوم به زندگی‌نامه کامل امام خمینی(ره) از بدو تولد در سال 1281 تا زمان فوت ایشان در 14 خرداد 1368 می‌پردازد که به دوران کودکی و طلبگی ایشان و همچنین مبارزات این رهبر بزرگ مذهبی با رژیم طاغوت پهلوی، تبعیدها و مبارزات اشاره کرده و در ادامه، این مقاله نگاهی به دوران رهبری امام(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در نهایت حضور میلیونی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در مراسم ارتحال دارد.

مقاله سوم به فرازهایی از سخنرانی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، درباره حضرت امام خمینی(ره) و نقش ایشان در رهبری انقلاب می‌پردازد.

در مقاله چهارم، محمد جعفر همتی، امام‌پژوه و مدرس دانشگاه به بررسی و موشکافی نقش امام خمینی(ره) در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. در دورانی که رژیم ستمشاهی طاغوت یکی از قدرتمندترین رژیم‌های منطقه و جهان محسوب می‌شد، امام(ره) توانست با استفاده از حمایت‌های مردمی، آموزه‌های دینی و قرآنی خود این انقلاب را به ثمر برساند و ملت ایران را برای همیشه از جور و ستم طاغوت نجات بدهد.

مقاله پنجم از رویارویی ایران با ویروس کرونا از زمان شروع این اپیدمی تا به امروز می‌گوید و پرده از برخی شبهات و شایعاتی که در فضای مجازی و رسانه‌های معاند با ایران درباره استفاده‌های سیاسی از این ویروس مطرح می‌شود برمی‌دارد. ایران در میان اولین کشورهایی بود که با این ویروس دست به گریبان شد، اما به سرعت توانست آن را مدیریت کند. این مقاله همچنین از مشکلاتی که تهدیدهای یک طرفه و ناجوانمردانه آمریکای جهانخوار برای مبارزه با این ویروس و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان‌های ایران به وجود آورده است، می‌گوید.

مقاله ششم یک مقاله کاملاً علمی ـ پژوهشی به قلم استاد حسن رحیمی است که فارسی آن در فصلنامه انقلاب اسلامی منتشر شده و در این شماره از مجله اکو آو اسلام به انگلیسی ترجمه و چاپ شده است. این مقاله نگاه و دیدگاه امام خمینی(ره) را نشان می‌دهد که حتی در بدترین شرایط جنگی، حقوق بشر را رعایت می‌کرد و به قوانین جاری بین‌المللی احترام می‌گذاشت.

عفیف خان، نویسنده پاکستانی در مقاله هفتم به نام امام خمینی(ره)؛ نبرد بین قلب‌ها و عقل‌ها، از تأثیر آموزه‌ها و مقاومت امام خمینی(ره) بر مسلمانان جهان می‌گوید و می‌نویسد که چطور با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران در برابر رژیم طاغوت و ستم‌شاهی، امید پیروزی و موفقیت در دیگر مستضعفان جهان به ویژه مستضعفان کشورهای اسلامی زنده شد.

مقاله هشتم و آخر این شماره از نشریه، از زبان یک نویسنده غربی به تأثیر ناجوانمردانه تهدیدهای آمریکا با عنوان «جنگ خاموش و مهلک علیه ایران» می‌پردازد.

فایل حجم این نشریه برای انتشار در خارج از کشور به آدرس https://drive.google.com/file/d/1r06ktjG_ulHCS77Ono9v4tlzRzpHKlEA/view?usp=sharing قابل دانلود است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: