کد خبر: 3902224
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با برگزاری مراسم دعا از حضرت مریم (س) برای نابودی ویروس کرونا کمک خواست.

توسل پاپ فرانسیس به حضرت مریم(س) برای نابودی کرونابه گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز گذشته ،10 خردادماه، با برگزاری مراسم دعای ویژه‌ای از حضرت مریم برای نابودی ویروس کرونا کمک خواست. 

در این مراسم تعدادی کمی از مسیحیان از جمله کشیش مرکز ملی بیماری‌های واگیردار در ایتالیا، یک راهبه، یک داروساز، کارشناس بیماری‌های ریوی، یک پرستار، فردی که پیش از این کرونا گرفته بود و کسی که مادر خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده بود، پاپ را همراهی کردند.

پاپ فرانسیس در این مراسم که بزرگترین تجمع از حدود سه ماه پیش تاکنون در واتیکان بود، از سیاستمداران خواست، اموالی را که به خرید اسلحه اختصاص داده‌اند، صرف امور مطالعاتی ـ تحقیقاتی برای ممانعت از اپیدمی دیگری کنند.

وی همچنین با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر مسیحیان را به دعا به درگاه خداوند برای خروج از بحران کرونا فراخواند.

وی با بیان این که بشریت با رنج بزرگی رو به رو شده است که مانند گذشته از آن خارج نخواهد شد، تصریح کرد: از رنج‎های بزرگ مانند بیماری می‌توان با وضعیتی بهتر یا بدتر از گذشته خارج شویم به همین دلیل از روح القدس(عنوانی برای خداوند در مسیحیت) می‎خواهیم تا قلوب ما را تغییر دهد و به ما کمک کند تا از این بیماری با وضعیتی بهتر از آنچه در گذشته داشته‌ایم، خارج شویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: