کد خبر: 3902399
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و نیمه خرداد، مرکز سیمای استان‌های صداوسیما ۶۶ عنوان ویژه برنامه را برای پخش از شبکه‌های تلویزیونی استانی در نظر گرفته است.

تدارک ویژه سیمای استان‌ها با ۵ هزار دقیقه برنامه برای سالگرد رحلت امام خمینی(ره)به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، به مناسبت فرا رسیدن ۱۴ و ۱۵ خرداد سالروز ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، مرکز سیمای استان‌ها ۶۶ عنوان ویژه‌برنامه را برای پخش از شبکه‌های استانی در نظر گرفته است. مجموع مدت زمان این برنامه‌ها، ۴ هزار و ۹۵۰ دقیقه بوده و محور‌های گوناگونی را دنبال می‌کنند.

بر این اساس موضوعاتی که در ویژه‌برنامه‌های سیمای استان‌ها به مناسبت این دو روز مدنظر هستند، شامل درس‌هایی از زندگی مذهبی، سیاسی و اجتماعی امام امت، تاریخ‌نگاری و تاریخ‌شناسی مبارزاتی حضرت روح‌الله، سیره و سبک زندگی امام، رفتار ایشان با خانواده و کودکان، بازخورد‌های رسانه‌ای مراسم ارتحال امام خمینی(ره) با توجه به خیل عظیم و عاشقانه تشییع‌کنندگان از دیدگاه رسانه‌های خارجی و نقش امام راحل در الگوگیری مردم دیگر کشور‌ها و شکل‌گیری مبارزات انقلابی خواهد بود.

همچنین نگاه ویژه امام خمینی(ره) در مسئله استکبارستیزی هم در این برنامه‌ها مورد توجه برنامه‌سازان قرار گرفته است.

در ویژه برنامه‌هایی که به مناسبت ۱۵ خرداد تولید و روی آنتن شبکه‌های استانی می‌رود، به مسائلی همچون قیام این روز به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی، توجه به مفاهیمی همچون اعلام عزای عمومی که امام خمینی(ره) در آن دوره بیان کردند و تأثیرات این رویداد مهم بر تغییر اوضاع و احوال آن روز‌ها پرداخته می‌شود.

همچنین بخش‌هایی از برنامه‌های ترکیبی، گفت‌وگومحور، صبحگاهی، شبانگاهی، کودک و نوجوان مراکز هم با مدت زمان ۱۳ هزار و ۱۵۱ دقیقه شامل ۹۵۳ عنوان برنامه، به این دو مناسبت اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: