کد خبر: 3902473
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
شبکه چهار سیما به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت امام خمینی(ره) ویژه برنامه‌های «مصیر»، «امام ما»،««قیام روح الله» و مستند «ملاقات در مدار بسته» را پخش می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، شبکه چهار سیما، به مناسبت فرا رسیدن ۱۴ خرداد، سی ویکمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ویژه برنامه‌های مختلفی را به شرح زیر تدارک دیده است.

گفتگو با عماد افروغ در «مصیر»

ویژه برنامه «مصیر» به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، روز چهارشنبه، 14 خردادماه، ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

موضوع ویژه برنامه «مصیر» در سالروز رحلت امام خمینی(ره)، «عدالت در اندیشه امام خمینی(ره)» است. به همین بهانه عماد افروغ، پژوهشگر، نویسنده و استاد دانشگاه در خصوص جایگاه عدالت در اندیشه امام خمینی، فاصله عدالت در جامعه امروز با آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی و همچنین جایگاه، حقوق مردم و مستضعفان در حکومت اسلامی با مصیر به گفت‌وگو می‌نشیند.

برنامه «مصیر»، پیش‌تر به بررسی ابعاد اندیشه و عمل متفکران مسلمانی چون؛ امام موسی صدر، شهید بهشتی، شهید مطهری، آیت الله مصباح یزدی و...پرداخته است. در این ویژه برنامه اندیشه امام خمینی (ره) خواهد پرداخت.

مجموعه «مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید، پژوهشگری هدی محمدی و اجرای محمد مهدی ابراهیمی نصر در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود.

مستند ترکیبی «امام ما»
گروه سیاسی شبکه چهار سیما ویژه برنامه دو قسمتی «امام ما» را 14 و 15 خرداد ساعت 13:30 روی آنتن می‌برد.

مستند دو قسمتی «امام ما» به بیان برخی از نظرات و دیدگاه‌های حضرت امام خمینی(ره) در باب مفاهیمی همچون عدالت اجتماعی، اقتصادی، اخلاق سیاسی و... می پردازد.
در این مستندها از نظرات کارشناسانی همچون محمدصادق کوشکی، ابراهیم فیاض و ... به همراه پخش سخنان رهبری و تصاویر آرشیوی استفاده شده است.

مستند «ملاقات در مدار بسته»
امام، چند روز قبل از ارتحالشان در بیمارستان بستری بودند و دوربین مدار بسته‌ای دائماً ایشان را نظاره می‌کرد. تصاویر این دوربین، لحظات خاصی را رقم زده است. روزهای بستری شدن امام خمینی(ره) در بیمارستان از نگاه دوربین مدار بسته اتاق ایشان در این مستند به تصویر کشیده شده است.
مستند «ملاقات در مدار بسته» به کارگردانی به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده، روز چهارشنبه، 14 خرداد‌ماه، ساعت 17:30 پخش می‌شود.
این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، نویسندگی مهدی جوزایی و با صدای ناصر طهماسب در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است.

مستند «ایرانشهر»
مستند «ایرانشهر» در زمان ۴۳ دقیقه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا کاشانی اسدی ساخته شده است. این مستند با موضوع دوران تبعید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۶ در شهرستان ایرانشهر بوده و به حضور ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و یادآوری خاطرات خوش آن دوران با مردم می‌پردازد.
این مستند روز پنجشنبه، 15 خرداد‌ماه، ساعت 17 پخش می‌شود.

مستند «قیام روح الله»

مستند «قیام روح الله» به تهیه‌کنندگی مهدی علی‌پور روز پنجشنبه، 15 خردادماه، ساعت 22:30 پخش می‌شود.
در این مستند صحبت‌های آقایان جواد منصوری و سید حمید روحانی محقق و پژوهشگر در خصوص واقعه 15 خرداد پخش می‌شود. همچنین آقایان رسیمان چیان، شجاع فرد و قهاری از فعالان سیاسی قبل از انقلاب در خصوص این رخدادها تا پیروزی انقلاب اسلامی صحبت می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: