کد خبر: 3903247
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
استاندار تهران با اعلام این خبر که شیب نزولی شیوع کرونا در تهران متوقف شده است، تأکید کرد: باید مراقبت‌های بهداشتی و نظارت‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان تهران، اظهار کرد: در یک هفته اخیر آمار بیماران و میزان مرگ و میر در استان تهران ثابت بوده و شیب نزولی که تا هشت خرداد داشتیم متوقف شده و از هشت خرداد تا ۱۷ خرداد یعنی بیش از یک هفته آمارها ثابت مانده است که نشان می‌دهد باید مراقبت‌های بهداشتی و نظارت‌ها افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: با توجه به بازگشایی بسیاری از فعالیت‌ها از جمله آموزشگاه‌های هنری و فعالیت تورهای گردشگری داخلی، برگزاری نماز جمعه در مناطق زرد و غیره الزامات و نظارت‌ها برای هر یک از واحدها و صنوفی که بازگشایی می‌شوند باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار تهران تأکید کرد: از مسئولان درخواست داریم نسبت به پیاده سازی دقیق پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند و وزارت بهداشت و دستگاه‌های ناظر نیز اقدامات نظارتی را با دقت انجام دهند.

محسنی بندپی با اشاره به اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: طبق اعلام وزیر بهداشت اگر طرح ترافیک باعث تجمع بیش از حد در حمل و نقل عمومی شود مورد بازنگری قرار می‌گیرد، از اینرو درخواست ما از حمل و نقل و ترافیک شهرداری این است که ضمن کنترل و نظارت، الزامی شدن استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: امید است که در بعد اقتصادی و جهش تولید نیز اقدامات موثر پیگیری شود و در زمینه جلوگیری از شیوع کرونا نیز با رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی پیک دوباره کرونا در استان تهران را شاهد نباشیم.

استاندار تهران با اشاره به تغییر شعار سازمان جهانی بهداشت از «در خانه می‌‎مانیم» به «آگاه می‌مانیم» تاکید کرد: تاکنون علائم و پیش فرض‌هایی که در مورد بیماری کرونا وجود داشته، دچار برخی تغییرات شده بنابراین باید به زندگی با این ویروس عادت کنیم و زندگی آگاهانه و هوشیارانه با رعایت و مراقبت‌های دقیق بهداشتی را در پیش گیریم.

محسنی بندپی با اشاره به آخرین وضعیت اقدامات انجام شده نسبت به بیماران کرونایی در استان تهران ادامه داد: از هشت صبح ۱۵ خرداد تا هشت صبح ۱۶ خرداد ۱۹۷ مورد بیمار جدید و هفت فوتی گزارش شده و ۱۶۱ نفر نیز ترخیص شده‌اند، در مجموع دو هزار و 500 تخت آی سی‌یو در استان تهران در نظر گرفته شده و حدود 600 نفر از بیماران کرونایی در بخش ویژه هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: