کد خبر: 3907794
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
مساجد و مراکز عبادی امارات پس از چهار ماه تعطیلی با رعایت قوانین بهداشتی خاص از فردا، 11 تیر، بازگشایی می‌شود. بر همین اساس شهرداری دبی در عملیاتی بهداشتی به ضد عفونی مساجد اقدام کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از هارپرز بازار عربیه، همزمان با عادی‌سازی تدریجی اوضاع در امارات متحده عربی و بازگشایی کسب‌وکارها، نمازگزاران به زودی می‌توانند در مساجد و مکان‌های عبادی در نمازهای جماعت شرکت کنند.
 
دولت امارات متحده عربی اعلام کرده است که از اول جولای (11 تیر) به تدریج مساجد، نمازخانه‌ها و سایر اماکن عبادی سراسر کشور بازگشایی می‌شوند.
 
این مراکز با 30 درصد ظرفیت خود فعالیت خواهند کرد و افراد باید با رعایت قوانین فاصله‌گیری اجتماعی از جمله رعایت سه متر فاصله از یکدیگر، ممنوعیت مراسم جمعی و خودداری از دست دادن در مساجد حاضر شوند.
 
سیف جمعه الظاهری، سخنگوی سازمان ملی بحران اضطراری و مدیریت بلایای طبیعی امارات، گفت: بازگشایی مراکز عبادی حاصل تلاش‌های گسترده‌ای است که نهادهای مربوطه با انجام تست کووید 19 از همه امامان جماعات مساجد و کارکنان مراکز عبادی انجام داده‌اند. نمازهای جمعه تا اطلاع ثانوی در تمام مساجد همچنان تعطیل است و بنابراین مساجد فقط جمعه‌ها بسته خواهند بود.
 
الظاهری بر اهمیت انجام وضو در خانه، استفاده منظم از ضدعفونی‌کننده دست و استفاده از ماسک برای نمازگزاران تأکید کرد و افزود: استفاده از قرآن و کتب ادعیه در مساجد ممنوع است و نمازگزاران باید قرآن و ادعیه را با استفاده از تلفن همراه یا وسایل الکترونیک بخوانند.
ویدئویی از شست‌‌وشو و ضدعفونی مساجد دبی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: