کد خبر: 3907868
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
رحیم قربانی خبر داد:
نخستین جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی آغاز دور دوم طرح دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهدای قرآنی صبح امروز، دهم تیرماه، با حضور مدیران برخی از دستگاه‌های قرآنی در دفتر مدیر شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.

رحیم قربانی رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه تهران بزرگ

رحیم قربانی، رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهدای قرآنی، گفت: این جلسه صبح امروز، دهم تیرماه، با حضور برخی از مدیران دستگاه‌های قرآنی کشورمان برگزار شد.

وی به بیان پیشینه‌ای از فعالیت‌های ستاد شهدای قرآنی، که از سال 1392 آغاز به کار کرده است، پرداخت و افزود: این ستاد با حضور دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی فعالیت‌های متعددی انجام داد که از جمله آنها می‌توان به برگزاری شش دوره یادواره شهدای قرآنی، تهیه و تولید بیش از 200 مستند و فیلم با عنوان «سوره‌های سرخ»،‌ چاپ کتاب و نرم‌افزار و ... اشاره کرد. در کنار این فعالیت‌ها، دیدارهای هفتگی جامعه قرآنی با خانواده شهدای قرآنی نیز طراحی شده بود که بیش از 300 اجرا در تهران و ده‌ها دیدار نیز در سایر نقاط کشور برگزار شد.

قربانی با اشاره به اینکه این طرح به علت پایان یافتن شهدای قرآنی در تهران سال قبل تعطیل شد و مقرر شده بود از امسال مجدد از سر گرفته شود، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا این دیدارها صورت نگرفت.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ به مباحث مطرح شده در این جلسه اشاره و اظهار کرد: در این جلسه راهکارهایی برای ادامه فعالیت دیدارها، نحوه برگزاری و موارد دیگر ایده‌های خوبی مطرح شد. همچنین در مورد شرایط روز و نحوه انجام این دیدارها مقرر شد که جمع‌بندی کلی بر روی آرا و نظرات انجام شود و اوایل هفته آینده جلسه دیگری برای نهایی شدن دیدار و نحوه آن و سایر فعالیت‌هایی که می‌توان برای خانواده شهدای قاری و حافظ و ... انجام داد، برگزار شود.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد تغییرات احتمالی در دوره جدید دیدارها، بیان کرد: در این رابطه مباحثی در مورد انتخاب شهدای شاخص دیگر و حتی ایثارگران و ... نیز  مطرح شد و قرار شد همه این موارد در قالب طرح و برنامه جمع‌بندی شود.

قربانی با اشاره به اینکه مقرر شده که ابعاد رسانه‌ای ویژه‌ای برای این کار در نظر گرفته شود، گفت: با توجه به اینکه امسال چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس خواهد بود، مباحثی در زمینه داشتن رویکرد رسانه‌ای ویژه به این موضوع مطرح شد. همچنین مقرر شد شبکه قرآن ویژه‌برنامه‌های خاصی داشته باشد. این شبکه هم همت خود را بر این صرف کرده که به طور ویژه به بحث دفاع مقدس و شهدای قرآنی بپردازد و حتی پیشنهادی مبنی بر تهیه برنامه هفتگی نیز مطرح شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: