کد خبر: 3907901
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
معاون اجرایی شورای عالی قرآن از ارزیابی آثار ارسالی شرکت‌کنندگان در طرح اسوه خبر داد.

محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ از ارزیابی آثار ارسالی شرکت‌کنندگان در طرح اسوه خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام علاقه‌مندان به شرکت در طرح اسوه امسال، در روز پنجم تیرماه به پایان رسید و 110 نفر از شرکت‌کنندگان در مرحله اولیه پذیرش این طرح، آثار خود را به نشانی www.osveh.valasr.net ارسال کردند.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن ادامه داد: با پایان یافتن مهلت ثبت نام و ارسال آثار، برنامه داوری و ارزیابی این آثار ارسالی طی امروز، دهم تیرماه با حضور عباس امام‌جمعه، قاری بین‌المللی قرآن و از کارشناسان شورای عالی قرآن و بنده در محل شورا برگزار شد. همچنین علی اکبر کاظمی، قاری ممتاز قرآن کریم نیز به صورت غیرحضوری از یزد در ارزیابی و داوری آثار شرکت داشت.

میرزاجانی بیان کرد: عزیزانی که با موفقیت از این مرحله عبور می‌کنند، حداکثر طی دو هفته آینده به همراه پدر و مادر خود در تهران حاضر شده و در مرحله بعدی ارزیابی یعنی مرحله مصاحبه حضوری و ارزیابی فنی تلاوت شرکت خواهند کرد.

وی ضمن تأکید بر اینکه مرحله بعدی ارزیابی راه‌یافتگان به این مرحله، حداکثر ظرف دو هفته آتی و اواخر تیرماه برگزار می‌شود، گفت: پس از اینکه این عزیزان موفق شوند تا این مراحل را پشت سر بگذارند، مجوز عضویت آزمایشی طرح اسوه را دریافت می‌کنند که این عضویت به صورت آزمایشی و یک ساله (دو ترم) است و اگر پس از این مدت، یک سال توانمندی این عزیزان احراز شود، عضویت ایشان از آزمایشی به رسمی و ثابت تبدیل خواهد شد.

یادآور می‌شود، طرح اسوه هم‌اکنون از سوی جامعه فرهنگی ـ قرآنی عصر و با همکاری شورای عالی قرآن در حال اجراست. این طرح قرآنی هر دو سال یکبار فراخوان جذب جدید خود را اعلام و از بین قاریان و حافظان ممتاز و نخبه زیر ۱۲ سال، عضوگیری می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: