کد خبر: 3909039
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مدیرعامل بنیاد احسان خبر داد؛

برگزاری چهارمین رویداد ملی «پیچ خط مشی» برای حل مسائل اجتماعی

چهارمین رویداد ملی پیچ خط‌مشی با موضوع همزیستی برای حل مسائل اجتماعی با محوریت مناطق آسیب‌دیده شهری در روز‌های ۲۱ تا ۲۳ مردادماه سال جاری، به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد احسان، با اشاره به برگزاری چهارمین رویداد ملی پیچ خط‌مشی با موضوع همزیستی برای حل مسائل اجتماعی با محوریت مناطق آسیب‌دیده شهری و اهداف برگزاری این رویداد، گفت: ایجاد سازوکار‌های جلب مشارکت بنیادین عموم مردم و نخبگان در حوزه‌های اجتماعی، برقراری ارتباط نهادینه میان خط‌مشی‌پژوهان و خط‌مشی‌گذاران حوزه‌های اجتماعی، ارائه خط‌مشی‌های اجتماعی خارج از بوروکراسی، ارتقای حس تعلق مردم به خط‌مشی‌های پیشنهادی، جلب مشارکت گروه‌های مختلف و به‌حاشیه‌رفته در خط‌مشی‌گذاری، اجتناب از خطای نوع سوم، شناسایی و حمایت از فعالان و دغدغه‌مندان حوزه کارآفرینی اجتماعی، ترویج فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در حوزه‌های اجتماعی، شناسایی و غربالگری ایده‌های جدید در حوزه‌های اجتماعی، توان‌بخشی به جوانان تحصیل‌کرده در تبدیل ایده به عمل در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از اهداف برگزاری این رویداد است.

وی افزود: در برخی مناطق با حجم بالایی از آسیب‌های اجتماعی نسبت به سایر نقاط مواجه هستیم، در مواجهه با این مناطق رویکرد‌های قهری به تنهایی راه‌حل پایدار نخواهد بود. بنیاد احسان با نگاهی آینده‌نگرانه در پی پیشگیری و حل مسائل و آسیب‌های اجتماعی مربوط به این مناطق است. در این رویداد سعی میکنیم تا با هدایت و راهنمایی شرکت‌کنندگان، خط‌مشی‌ها و گزاره‌های سیاستی تدوین گردد که سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی این مناطق و پیش گیری از انتشار و جابجایی آن‌ها گردد.

مدیرعامل بنیاداحسان از تمامی گروه‌های جهادی، خیریه‌ها، سمن‌ها، فعالان اجتماعی، تشکل‌ها، اساتید دانشگاه، دانشجویان و طلاب صاحب طرح دعوت کرد تا در این رویداد شرکت کنند.

یادآور می‌شود پایگاه www.publicpolicylab.ir برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد در اختیار عموم قرار گرفته است.
 
برگزاری چهارمین رویداد ملی «پیچ خط مشی» برای حل مسایل اجتماعی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha