کد خبر: 3909975
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
هفتمین جشنواره هنر آسمانی حوزه علمیه شامگاه شنبه، 21 تیرماه، با حضور آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه و با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد.
برگزیدگان جشنواره هنر آسمانی تجلیل شدندبه گزارش ایکنا، در مراسم اختتامیه این جشنواره، که با حضور مدیر و معاون تبلیغ حوزه علمیه در مدرسه معصومیه قم برگزار شد، از افراد برتر در بخش‌های رمان، داستان، خاطره و روایت تجلیل شد. در بخش رمان برای اثر «واو» جایزه به اسماعیل واقفی تعلق گرفت؛ حسین زحمتکش زنجانی هم برای اثر «بوی نم باروت» شایسته تقدیر شناخته شد.
 
یونس عزیزی برای رمان «چپ دست‌ها» رتبه نخست را کسب کرد؛ رتبه نخست در بخش داستان کوتاه به حبیبه جعفری برای اثر «محمد» تعلق گرفت و زهرا حسینی برای اثر «راحیل» تقدیر شد. همچنین در بخش شعر و نثر ادبی، طیبه رضوانی برای اثر «عروس بابا» و «وقت خواب» در بخش شعر کودک تجلیل شد.
 
در موضوع فضای مجازی سمیه زارع خردمند مورد تقدیر قرار گرفت؛ همچنین در بخش ویژه طیبه عباسی برای اثر «حج ناتمام» تقدیر شد که به موضوع تکفیری‌ها پرداخته بود؛ همچنین سعید مبشر در بخش وحدت بین مسلمین جایزه خود را دریافت کرد.
 
حجت‌الاسلام رضا حاجی حسینی برای شعر «خدا را شکر حیدر هست» تقدیر شد؛ راضیه مظفری و عاطفه جوشقانیان از تقدیرشدگان دیگر در بخش شعر بودند. رضا خورشیدی برای شعر «حره یعنی» و سید ابراهیم موسوی برای اثر «رازهای سر به مهر» تقدیر شدند.
 
حجت‌الاسلام سیدعبدالحمید عظیمی برای اثر «یک جفت کفش زخمی» و نظیفه سادات مؤذن برای اثر «مثل گل آفتابگردان در شب» به عنوان رتبه اول نثر ادبی تقدیر شدند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی، معاون فرهنگی و تبلیغ حوزه، در سخنانی گفت: اگر بخواهیم هنر حوزه ساماندهی پیدا کند، نخست باید به تربیت نیروهای مناسب بپردازیم تا در مواقع درخواست صداوسیما بتوانیم طلاب خوب را معرفی کنیم، زیرا گاهی مواقع طلبه خوب می‌تواند بسیاری از عوامل فیلم را تحت تاثیر قرار دهد. ما طلابی را به ورزشگاه‌ها فرستادیم، نتیجه حضور طلاب در ورزشگاه‌ها این بود که کسی در حضور آن‌ها ناسزا نمی‌گفت و حتی مردم از این حرکت استقبال می‌کردند.
 
قرائت شعر از سوی دو نفر از برگزیدگان بخش شعر از دیگر برنامه‌های اختتامیه بود؛ همچنین حبیبه جعفری در بخش ادبیات داستانی به قرائت بخشی از داستان محمد پرداخت.
 
در بخشی اصلی شعرخوانی، حجت‌الاسلام اخلاقی که شناسنامه اشعار حوزوی بوده و مورد تجلیل رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است، برخی از اشعار خود را قرائت کرد. در ادامه حجج اسلام بطحایی، دبیر بخش داستان‌نویسی و زمانی دبیر بخش شعر جشنواره هنر آسمانی به قرائت بیانیه هیئت داوران پرداختند.
 
در بخشی از این برنامه از مقام سیدعلی حسینی تجلیل شد و تقدیرنامه با دستان آیت‌الله اعرافی و حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی به همسر و فرزند این هنرمند فقید اهدا شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: