کد خبر: 3913886
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
حق نشر ۱۰ عنوان از کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زبان عربی به ناشرانی از کشور‌های سوریه و لبنان واگذار شده است.

انتشار ۱۰ کتاب کانون پرورش فکری در کشور‌های عربیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی کانون، کتاب‌های «دعای موش کوچولو»، «امین‌ترین دوست»، «در جستجوی خدا»، «کلوچه‌های خدا»، «قصه مارمولک سبز کوچولو» و «خداحافظ راکون پیر» نوشته کلر ژوبرت، قرار است به همت انتشارات «دارالحداره الاسلامیه» کشور لبنان به زبان عربی منتشر شود.

از ویژگی بارز کتاب‌های کلر ژوبرت که باعث شده است در میان ناشران خارجی مورد توجه قرار گیرد، پرداختن به مسائل مذهبی در قالبی لطیف و زیبا است. آثار فرهاد حسن‌زاده نیز علاوه بر جذابیت‌های فراوان در بین کودکان و نوجوانان ایرانی طرفداران زیادی دارد و تعدادی از آثار او نیز به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

ناشران عرب‌زبان دیگری از کشور‌های اردن و عراق هم در حال مذاکره برای خرید امتیاز ترجمه دیگر آثار کانون پرورش فکری هستند که به‌زودی با انعقاد قرارداد خرید حق نشر، این آثار به مخاطبان عرب‌زبان معرفی می‌شود.

پیش‌تر نیز حق‌نشر (کپی‌رایت) زبان ترکی استانبولی و اسپانیولی شش کتاب کلر ژوبرت به ناشرانی از کشور‌های ترکیه و استانبول واگذار شده بود.

کانون پرورش فکری با توجه به فعالیت موثر «آژانس تماس» در حوزه‌ کشور‌های عرب زبان، فروش حق نشر کتاب‌های خود را در این حوزه زبانی از طریق آژانس تماس انجام می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: