کد خبر: 3914024
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
«قربان شما از غدیر» عنوان یک برنامه رادیویی است که به داستان‌های کوتاه از خطبه غدیر اختصاص دارد و از رادیو تهران پخش می‌شود. این برنامه از حمد و ثنای خداوند شروع شده و به امامت حضرت علی(ع) و فرزندان ایشان و معرفی امامت ختم می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از رادیو تهران، رضا صفری، تهیه‌کننده ویژه‌برنامه دهه ولایت از رادیو تهران ضمن اعلام این خبر گفت: ویژه برنامه «قربان شما از غدیر» کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران که در ایام دهه ولایت با خوانش خطبه غدیر از ساعت ۲۲:۵ روی آنتن می‌رود.

آیتم‌های برنامه پیرامون غدیر و دهه ولایت و پیروی از ولایت تدارک دیده شده است و در بخش‌هایی از این برنامه محسن فرهمند، کارشناس مذهبی به تبیین فرازها و پیام‌های خطبه غدیر می‌پردازد و درباره خطبه غدیر و جایگاه آن مباحثی را مطرح می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در برنامه جریان واقعه غدیر از ابتدا تا انتها در قالب داستان‌های کوتاه ارائه می‌شود، افزود: از ابتدا تا انتها جریان غدیر در این برنامه روایت می‌شود؛ از بحث خروج از مکه و آغاز جریان و واقعه غدیر خم تا معرفی امامت، پیام‌ها به صورت داستان‌های کوتاه روایت خواهد شد.

علاوه بر این، خوانش خطبه غدیر با صدای جلال ذکایی و ترجمه سیدمهدی شجاعی برای مخاطبان پخش خواهد شد.

مهدی رستمی راوی، رضا صفری تهیه کننده و نویسنده، محسن فرهمند کارشناس مذهبی، سید‌مهدی شجاعی راوی از عواملی هستند که با این برنامه همکاری می‌کنند.

خطبه یا خطابه غدیر سخنرانی پیامبر گرامی اسلام(ص) است که در ۱۸ ذی‌حجه سال دهم قمری در بازگشت از حجة الوداع در منطقه غدیر خم آن را بیان کرده و در این خطبه حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود به مردم معرفی کرد و در این رابطه بیعت گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: