کد خبر: 3914733
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
سیدمحمد صالح‌نژاد خبر داد:
چهل‌وسومین دوره مسابقات قرآن کریم استان قم از امروز، ۱۵ مردادماه، با حضور ۲۵۰ شرکت‌کننده و به مدت سه روز برگزار می‌شود.

رقابت ۲۵۰ متسابق در چهل و سومین دوره مسابقات قرآن استان قم

سیدمحمد صالح‌نژاد، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به آغاز مرحله استانی چهل‌وسومین دوره مسابقات قرآن در استان قم، گفت: این مسابقات در دو گروه آقایان و بانوان از ۱۵ مردادماه آغاز شده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. بخش آقایان در روزهای ۱۵ و ۱۶ مرداد‌ماه و بخش بانوان نیز در ۱۷ مرداد رقابت خود را برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسابقات استان قم در این دوره مرحله شهرستانی نداشته و رقابت‌ها از مرحله استانی آغاز شده است، افزود: این مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ (از پنج‌ جزء تا حفظ کل قرآن کریم)، دعاخوانی و اذان برگزار می‌شود. محل برگزاری این مسابقات نیز در سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

صالح‌نژاد در مورد میزان مشارکت در این مسابقات بیان کرد: حدود ۲۵۰ شرکت‌کننده در دو بخش بانوان و آقایان حضور دارند و نتایج مسابقات نیز بلافاصله اعلام می‌شود. مراسم اختتامیه این مسابقات نیز برگزار نخواهد شد. در این دوره از مسابقات رشته تفسیر نیز در نظر گرفته شده که به صورت کتبی ۲۴ مردادماه برگزار می‌شود.

وی در ادامه در مورد تیم داوری این مسابقات نیز گفت: با توجه به تأکید مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف مبنی بر استفاده از داوران بومی، تلاش شده تا تمام داوران از استان انتخاب شوند و بر همین اساس در هرکدام از بخش‌های آقایان و بانوان پنج داور حضور دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: