کد خبر: 3915412
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
در پی انفجار در بندر بیروت که تاکنون بیش از صد و پنجاه کشته بر جا گذاشته، نمایندگان حزب لبنانی «الکتائب» در پارلمان این کشور استعفا کردند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از فارس، «سامی الجمیل» رئیس حزب «الکتائب» امروز (شنبه) از استعفای نمایندگان این حزب در پارلمان لبنان خبر داد.

بر اساس گزارش روزنامه «النهار»، این حزب امروز دبیرکل خود «نزار نجاریان» را که از جمله کشته‌شدگان انفجار بیروت بود، به خاک سپرد.

از سوی دیگر «پولا یعقوبیان» نیز که از نمایندگان مستقل در پارلمان لبنان است، در گفت‌وگو با «سی ان ان» از قصد خود برای استعفا خبر داد.

این استعفاها در پی انفجار بیروت انجام می‌شود که تاکنون حدود ۱۵۴ نفر در آن کشته شده‌اند و تعداد مجروحان به بیش از ۵۰۰۰ نفر رسیده است.

حزب الکتائب در پارلمان لبنان سه کرسی دارد. اکثریت کرسی‌های پارلمان لبنان در دست حزب الله و متحدینش است. مجلس لبنان 128 کرسی دارد که برای یک دوره چهار ساله انتخاب می‌شود.

جریان غربگرای موسوم به 14 مارس با سوء استفاده از حوادث دردناک بیروت و بدون در نظر گرفتن مصیبت و آلام مردم این کشور سعی در بهره‌برداری سیاسی از این حوادث دارد و ناظران تحولات لبنان استعفای نمایندگان حزب الکتائب را در این راستا ارزیابی می‌کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: