کد خبر: 3916423
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
پیغمبر(ص) در حالی به محل مباهله می‌آید که در سمت راست و چپ ایشان، حسنین(ع) است و پشت سر ایشان به ترتیب حضرت زهرا(س) و امیرالمؤمنین(ع) هستند و این سند افتخار اهل بیت است.

آیه مباهلهبه گزارش ایکنا، مسیحیان شهر نجران که به دعوت پیامبر اکرم(ص) برای مذاکره به شهر مدینه آمده بودند، بعد از گفت‌وگوها تسلیم اسلام نشدند و گفتند که ما حاضریم با شما مباهله کنیم. مباهله یعنی، دو گروه در زیر آسمان، دور هم جمع شوند و یکدیگر را نفرین کرده و از خداوند بخواهند آن کسی که بر حق نیست، نابود شود. نجرانی‌ها با ابهت ظاهری در منطقه مباهله حاضر شدند، اما مشاهده کردند که پیغمبر در حالی به محل قرار می‌آید که در دست راست و چپ ایشان، دستان حسنین(ع) است و پشت سر ایشان به ترتیب حضرت زهرا(س) و امیرالمؤمنین(ع) هستند.

بزرگ نصارای نجران وقتی این صحنه را دید به اطرافیانش می‌گوید: این چهره‌های پاک و نورانی اگر دست به دعا بردارند، احدی از ما زنده نخواهد ماند.

در نهایت، آنان اسلام را نپذیرفتند، اما حاضر شدند تا زیر پرچم اسلام بمانند و تحت قیمومیت حکومت اسلامی قرار گیرند و این ماجرا سند افتخار اهل بیت است.

ماجرای مباهله در آیه 61 سوره آل عمران آمده است.

«فَمَنْ حَاجَّک فِیهِ مِن بَعْدِ مَا جَاءَک مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَکمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَکمْ وَأَنفُسَنَا وَأَنفُسَکمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَل‌لَّعْنَتَ اللَّهِ عَلَی الْکاذِبِینَ»

در ادامه فیلم تلاوت مرحوم استاد شیخ مصطفی اسماعیل و تحلیل حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم، حافظ کل قرآن کریم را می‌بینید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: