کد خبر: 3916441
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
محسن اسماعیلی بیان کرد:
پاسداران کمیته انقلاب اسلامی از گمنام‌ترین و مظلوم‌ترین مردانی هستند که امروز کمتر کسی از جوانان و نوجوانان از رشادت‌ها و شجاعت‌های آنان آگاه است؛ خصوصاً آنکه این نهاد انقلابی با ادغامی درخور تأمل حذف شد، اما تولید آثاری مانند «شاهرگ» برای حفاظت تاریخ ایران و انقلاب اسلامی از تحریف ضرورت دارد؛ وگرنه چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمود: ممکن است جای جلاد و شهید را در افکار عمومی عوض کنند.

محسن اسماعیلی، عضو مجلس خبرگان رهبری، در یادداشتی ضمن تکریم مجموعه تلویزیونی «شاهرگ» به جای خالی این تولیدات در تنویر افکار عمومی درباره تاریخ انقلاب اسلامی و ممانعت از تحریف آن پرداخت. متن این یادداشت در ادامه از نظر می‌گذرد:

با پایان یافتن پخش مجموعه تلویزیونی «شاهرگ» باید به همه کسانی که در تولید این سریال خوب و نسبتاً پرمخاطب سهیم بوده‌اند، تبریک و خدا قوت گفت؛ از تهیه کننده عزیز و کارگردان محترم تا یکایک بازیگران و عوامل فنی و تدارکاتی؛ و به ویژه زنده یاد سیروس گرجستانی که در اثنای نمایش این مجموعه دیده از جهان فروبست.

واقعیت آن است که هنوز هم تولیدات رسانه‌ای ما نتوانسته است حق تاریخ انقلاب اسلامی، خصوصاً دهه پر التهاب شصت را ادا نماید. در آن روز‌های سخت که کشور عزیزمان همزمان درگیر جنگ تحمیلی و توطئه‌های زنجیره‌وار دشمنان دین و میهن بود، متأسفانه کسانی هم بودند که خنجر از پشت می‌زدند و با خیانت‌ها و جنایت‌های شرم آور خود مصداق بارز نفوذ و نفاق در روزگار ما شدند.

در همان حال مردان گمنامی نیز بودند که بدون هیچ چشمداشتی جان خویش بر کف نهاده بودند و با کمترین امکانات بزرگترین و پیچیده‌ترین خطر‌ها را از این مرز و بوم و مردم شریف ایران دور ساختند. پاسداران کمیته انقلاب اسلامی از گمنام‌ترین و مظلوم‌ترین مردانی هستند که امروز کمتر کسی از جوانان و نوجوانان از رشادت‌ها و شجاعت‌های آنان آگاه است؛ خصوصاً آنکه این نهاد انقلابی با ادغامی درخور تأمل حذف شد. به تصویر کشیدن گوشه و تنها گوشه‌ای از فداکاری آن عزیزان برای تکریم و تعظیم آنان نیست؛ چراکه این کار لازم نه از امثال ما برمی آید و نه مناعت طبع آنان نیازی به آن دارد. اما این کار برای حفاظت تاریخ ایران و انقلاب اسلامی‌اش از تحریف ضرورت دارد؛ وگرنه چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمود: ممکن است جای جلاد و شهید را در افکار عمومی عوض کنند.

«شاهرگ» گامی کوتاه در همین مسیر بود و گرچه مانند هر ساخته دیگری از بشر می‌تواند محل نقد و تکمیل باشد، ولی در هر حال شایسته تقدیر مضاعف است. آنان که در این ژانر تلویزیونی و سینمایی دست به تولید زده‌اند می‌دانند که گرچه در ابتدا آسان می‌نماید، اما مشکل‌ها دارد.

به عنوان یک علاقه‌مند که در پیدایش این فکر و در تهیه این مجموعه و چند مجموعه و فیلم مشابه واقعاً کمترین سهم را داشته‌ام، بار دیگر از دوستان دست‌اندرکار سپاسگزاری می‌کنم و از همه کسانی که می‌توانند به تولیدات بیشتر و بهتر در این حوزه بپردازند، دعوت به شتاب در انجام این کار خیر می‌نمایم.

«شاهرگ»؛ گامی در مسیر حفظ تاریخ انقلاب از تحریف

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: