کد خبر: 3917210
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن با راه‌اندازی کمپینی، خواستار دفاع از حقوق اقلیت مسلمان هند از سوی سازمان ملل شده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن، این نهاد حقوق بشری اسلامی با راه‌اندازی کمپینی از فعالان و آزادی‌خواهان خواسته است تا با نامه‌نگاری با «احمد شهید»، نماینده ویژه سازمان ملل در  امور آزادی دینی و عقیدتی، خواستار توقف خشونت و آزار دولت هند علیه اقلیت مسلمان این کشور شوند. 


کمیسیون حقوق بشر، همچنین خواستار برخورداری همه مردم هند از حق شهروندی این کشور بدون در نظر گرفتن دین آنها شده است.
 
قانون تبعیض‌آمیز موسوم به قانون جدید شهروندی (new Citizenship Amendment Act) که در اواخر سال 2019 در هند تصویب شد، دین افراد مهاجر را ملاک اصلی اعطای شهروندی قرار داده و پیروان همه ادیان به جز مسلمانان را واجد شرایط دریافت شهروندی این کشور دانسته است. این قانون، اعطای شهروندی به پناهندگان غیرمسلمان از کشورهای افغانستان، پاکستان و بنگلادش را امکان‌پذیر ساخته است.


علاوه بر این، سرشماری ملی شهروندان این کشور نیز به موضوعی تبعیض‌آمیز برای مسلمانان تبدیل شده و صدها هزار نفر از آنها از حق شهروندی هند محروم شده‌اند.


در جولای 2019، «آمیت شاه»، وزیر کشور هند، به پارلمان این کشور اعلام کرد که دولت، مهاجران غیرقانونی مقیم در هر جای کشور را شناسایی و از کشور اخراج خواهد کرد. در پی اجرای این سرشماری، شهروندی صدها هزار نفر از مسلمانان هند غیرقانونی اعلام شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: