کد خبر: 3919942
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده و معتمد آیت‌الله سیستانی از حشدالشعبی(بسیج مردمی) عراق به دلیل تامین امنیت زیارت عاشوراء تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، شیخ عبدالمهدی الکربلایی، در پیامی از نیروهای حشدالشعبی به دلیل تامین امنیت مراسم عاشورا تقدیر و تشکر کرد.

در این پیام آمده است: «خداوند به شما قهرمانان مجاهد حشدالشعبی که در احیای مراسم عاشورا مشارکت کردند، اجر و پاداش اعطا کند».

در ادامه پیام نماینده آیت‌الله سیستانی به حشدالشعبی آمده است: «ای برادران من، شما همواره به ادامه مسیر جهاد متعهد هستید. پیشتر برای حفظ عراق و ملت این کشور و مقدسات آن جهاد و فداکاری کرده بودید و امروز هم در حفظ مراسم عاشورا و تامین امنیت شهر مقدس کربلا».

تشکر نخست‌وزیر عراق از عزاداران

از سوی دیگر، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق هم در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی که از تلویزیون رسمی این کشور پخش شد، امام حسین (ع) را مظهر ایمان و درس انسانیت خواند و گفت: باید از درس‌های امام حسین (ع) استفاده کرد.

تقدیر نماینده آیت‌الله سیستانی از حشدالشعبی برای تأمین امنیت عاشورا/ تشکر الکاظمی از عزاداران

وی سپس این روز را شیعیان جهان و مرجعیت دینی عراق آیت‌الله العظمی سیستانی تسلیت گفت و تأکید کرد که ایشان راه امام حسین (ع) را در پیش گرفته است.

نخست‌وزیر عراق با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام حسین (ع) از عزاداران به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشکر کرد و در ادامه امام حسین (ع) را مظهر روشنی و ایمان و درس انسانیت توصیف کرد.

موفقیت طرح امنیتی ویژه زیارت عاشورا 

«علی الهاشمی»، فرمانده عملیات استان کربلا از موفقیت‌آمیز بودن طرح امنیتی ویژه زیارت عاشورای امام حسین (ع) خبر داد.

وی گفت: طرح امنیتی ویژه زیارت عاشورا موفق بود و یگان‌هایی از ارتش، پلیس، حشدالشعبی و داوطلبان در آن حضور داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: