کد خبر: 3922700
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
در شبکه قرآن؛
برنامه آموزش دروس قرآنی در مقطع ابتدایی و درس دین و زندگی مقطع دوم متوسطه از روز شنبه، 22 شهریورماه از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، مدرسه تلویزیونی ایران از 16 شهریورماه، کار خود را در این شبکه با برنامه‌های آموزشی در دو نوبت صبح و عصرگاهی در دو مقطع ابتدایی و متوسطه به تدریس دروس تخصصی رشته علوم و معارف اسلامی آغاز کرده است.

براین اساس، آموزش نوبت صبح از ساعت 11 تا 11:30 ویژه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و از ساعت 15 تا 17 در آموزش دانش‌آموزان مقطع متوسطه خواهد بود.

دروس اصول عقائد، اخلاق، تاریخ اسلام و عربی نیز هر روز به صورت زنده از ساعت 15 تا 16:30 در مقطع متوسطه پخش می‌شود.

برنامه صبحگاهی «مدرسه تلویزیونی ایران» ویژه مقطع ابتدایی که از 22 شهریورماه آغاز می‌شود، از پیش‌دبستانی تا مقطع ششم را تحت پوشش آموزش معارف قرآنی قرار خواهد داد.

این مدرسه تلویزیونی که با آموزش «انس با قرآن کودک»، «هدیه‌های آسمان» و «آموزش قرآن» به آموزش مفاهیم دینی کودکان می‌پردازد، از ساعت 11تا 11:30 صبح برنامه خواهد داشت.

روزهای شنبه پیش‌دبستانی‌ها «انس با قرآن» را ساعت 11 فرا می‌گیرند و در برنامه بعدی که 11:30 پخش خواهد شد به فراگیری قرآن می‌پردازند. یکشنبه‌ها هدیه‌های آسمان در مقطع دوم ابتدایی و متعاقب آن آموزش قرآن پخش خواهد شد.

دوشنبه‌ها دانش‌آموزان چهارم ابتدایی هدیه‌های آسمانی را ساعت 11 و دانش‌آموزان پایه سوم ساعت 11:30 آموزش قرآن خواهند داشت.

سه‌شنبه‌ها نیز به آموزش قرآن چهارم ابتدایی و هدیه‌های آسمان سوم ابتدایی اختصاص دارد. چهارشنبه‌ها هدیه‌های آسمان و آموزش قرآن پنجم و روزهای پنج‌شنبه نیز دروس قرآنی مقطع ششم تدریس می‌شود.

یادآور می‌شود، مخاطبان می‌توانند فایل تصویری برنامه‌های مدرسه تلویزیونی ایران را از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما به نشانی www.qurantv.ir/qtv_madreseh مشاهده کنند.

زنگ دروس قرآن مقاطع ابتدایی و متوسطه به صدا در آمد + جدول

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: