کد خبر: 3923129
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
با حضور شاعرانی ایرانی و غیرایرانی؛
محفل شعرخوانی «هم‌زبانان هم‌دل» به‌مناسبت فرارسیدن روز شعر و ادب فارسی چهارشنبه ۲۶ شهریورماه، به همت مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، با حضور شاعران ایرانی و غیرایرانی برگزار می‌شود.

شب شعر «هم‌زبانان هم‌دل» برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در این برنامه شاعران فارسی‌زبان غیر ایرانی، چون محمد سرور رجایی از افغانستان، سیدسمیر علی جعفری از پاکستان، سیدعابدرضا نوشاد از هند، عباس ثاقب از پاکستان، سیدشفیع حیدر رضوی از هند، دکتر سرور مولایی از افغانستان، احمد شهریار از پاکستان، شاه منصور شاه میرزا از تاجیکستان، محمد ابراهیم نوری از پاکستان، سید ساجد رضوی از هند، قاری افضل ایمانی از پاکستان، سیدضیغم عباس نقوی از هند و زین‌العابدین خویی از پاکستان شعرخوانی خواهند کرد. 

محمدعلی بهمنی، علی داوودی، رضا اسماعیلی، سید اکبر میر جعفری، علی محمد مودب، دکتر اسماعیل امینی و غلامرضا طریقی از جمله شاعران فارسی زبانی ایرانی هستند که در این برنامه شعر می‌خوانند.

قرائت پیام محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سخنرانی ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از دیگر برنامه‌های این نشست خواهد بود. همچنین، پیام نوه علامه اقبال لاهوری از سوی احمد شهریار از پاکستان خوانده می‌شود. این رویداد با همکاری دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و انجمن ادبی اقبال لاهوری به دبیری سیداحمد حسینی شاعر پاکستانی (متخلص به احمد شهریار) برگزار خواهد شد.

برنامه «هم‌زبانان هم‌دل» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود.

این‌برنامه چهارشنبه ۲۶ شهریور از ساعت ۱۷ به‌طور زنده از حساب‌های کاربری اینستاگرام مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایرانی به نشانی khaneyeketab@ و خبرگزاری ایبنا book.ibna@ پخش می‌شود. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: