کد خبر: 3927487
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
حزب الامه سودان:
حزب الامه سودان به رهبری «صادق المهدی» نخست وزیر اسبق این کشور ضمن تأکید بر اینکه سودانی‌ها تسلیم چانه‌زنی‌های آمریکا برای سازش با اسرائیل نمی‌شوند، گفت که سازش جز دردسر و وعده‌های پوچ چیزی ندارد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری عربی21، این حزب تأکید کرد: طرح موضوع عادی سازی روابط خارطوم با تل آویو در قالب باج گیری از سودان ارائه شده و اصلا هم محقق نخواهد شد.

این حزب که ریاست آن را صادق المهدی برعهده دارد، در بیانیه‌ای گفت که مسئله عادی سازی در صحنه سیاسی بدون توجیه عینی و به روشی غیرقابل قبول و اخاذانه مطرح شده است.

حزب الامه اعلام کرد: این پیشنهاد به شکل چانه‌زنی در ازای مسائل مادی مطرح شده است؛ اما هرگز محقق‌ نمی‌شود. موضع حزب الامه هم در قبال عادی سازی اصولی است و مبتنی بر موضع عرب‌ها نیست.

 حزب الامه از مرتبط شدن مسئله عادی سازی با اصلاح اقتصادی ابراز تعجب کرد و گفت: تجربه‌های مشابه کشورهایی که با اسرائیل سازش کرده‌اند، عکس این ادعا را ثابت کرده است، یعنی کشورهای سازشگر جز وعده‌هایی اندک و مشکلات بسیار را از سازش با اسرائیل به دست نمی‌آورند.

»محمد حمدان دقلو» معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان دو روز پیش ادعا کرده بود که سودان به اسرائیل نیاز دارد و سودانیها باید منافع کشورشان را در نظر بگیرند و بیشتر کشورها از اسرائیل و پیشرفتهای آن در بسیاری از زمینهها استفاده میکنند!

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: