کد خبر: 3928032
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به جنایات صدام علیه زائران امام حسین‌(ع)، گفت: همزمان با جنبش بیداری اسلامی در چند کشور منطقه و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و سرنگونی رژیم صدام در عراق، زمینه برای برگزاری مراسم اربعین حسینی و زیارت بارگاه امام حسین‌(ع) فراهم شد.

به گزارش ایکنا؛ «سید‌حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان چهارشنبه شب به مناسبت فرا رسیدن سالروز اربعین حسینی سخنرانی کرد.

وی درباره تاریخچه مراسم اربعین حسینی گفت: این مراسم در طول تاریخ برقرار بود، اما در دوران حکومت رژیم بعث و صدام، اجازه راهپیمایی به شیعیان داده نمی‌شد.

نصرالله در ادامه تصریح کرد: جابر‌بن عبدالله انصاری اولین زائری بود که به زیارت اربعین رفت.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به جنایت صدام علیه زائران امام حسین‌(ع) اشاره کرد و افزود: من و سید‌عباس موسوی (دبیرکل سابق حزب الله) به همراه برخی از طلبه‌ها شاهد این جنایت‌ها بودیم.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) به دلیل داشتن ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی و نسبت با پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین و حضرت زهرا (علیهما السلام)، چهره‌ای کاملاً شناخته شده بود و از آنجایی که در بطن حوادث و رویدادها حضور داشت، به هیچ وجه شخصیت منزوی نبود.

سید‌حسن نصرالله تأکید کرد که مسائلی از قبیل آگاهی و بیداری اسلامی، پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سرنگونی رژیم صدام حسین باعث شده که درها به روی زیارت امام حسین(ع) گشوده شود.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به حدیث نبوی «الحسینُ منی و أنا من الحسین» اشاره کرد و گفت: منظور پیامبر اسلام‌(ص) صرفاً رابطه نسبی نبود، بلکه فراتر از این، ناظر به رابطه اخلاقی و شخصیتی بین ایشان است. امام حسین‌(ع) از بسیاری از جهات به جدشان شباهت داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: