کد خبر: 3928184
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
عادل علی الله، رهبر گروه اخوان المسلمین سودان، عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را خیانت به مسئله فلسطین دانست و گفت: عادی‌سازی روابط با اسرائیل بحران اقتصادی را حل نمی‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «عربی ۲۱»، عادل علی الله در گفت‌وگو با این رسانه خبری گفت: اخوان‌المسلمین تا زمانی که مسئله فلسطین به طور کامل حل و فصل نشود، اسرائیل را به‌عنوان یک کشور به رسمیت نخواهد شناخت.
 
وی با انتقاد از شایعات منتشرشده توسط برخی در سودان مبنی بر این که عادی‌سازی مشکلات دولت، به‌ویژه بحران اقتصادی را حل می‌کند، گفت: این توهمات غیر واقعی، غیر علمی و نادرست است و کشورهایی که با اسرائیل عادی‌سازی روابط داشتند، نه تنها اقتصادی قوی از آن برداشت نکردند، بلکه برعکس این مسئله اتفاق افتاد.
 
عادل علی الله گفت: ما به برنامه‌ریزی و نه عادی‌سازی نیاز داریم و این برنامه‌ریزی باید توسط جهانیان حمایت شود تا سودان را از یک كشور مصرف‌كننده به یک کشور صادركننده تبدیل كند.
 
رهبر اخوان‌المسلمین سودان با اشاره به این که کشورهایی که برای عادی‌سازی تلاش می‌کنند، رژیم‌هایی هستند که حکومت آنان فردی است و ملت‌ها هیچ حقی در آن ندارد، اظهار کرد: موضع اخوان‌المسلمین در قبال عادی‌سازی این است که آن را خیانت به مسئله فلسطین می‌دانیم. ملت‌های مسلمان عرب بر این باورند که مقدسات اسلامی فلسطین باید به زودی از دست این غاصب، آزاد شود.

یادآوری می‌شود، کشور آفریقایی سودان پس از برکنار «عمر البشیر»، رئیس‌جمهور این کشور و تشکیل دولت انتقالی نظامی، به سمت کشورهای عربی مانند عربستان سعودی و امارات رفته و در برخی مقاطع نیز به طور ضمنی از داشتن روابط با تل‌آویو حمایت کرده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: