کد خبر: 3928415
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی سه هزار و 875 بیمار جدید مبتلا به ویروس کووید۱۹ و فوت ۱۹۵ بیمار در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

شناسایی ۳۸۷۵ بیمار جدید کرونایی / ۱۹۵ نفر فوت کردندبه گزارش ایکنا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز ۱۹ مهرماه، براساس معیارهای قطعی تشخیصی ۳ هزار و ۸۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۷۳ نفر از آنها بستری شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۹۶ هزار و ۲۵۳ نفر رسید، گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۸ هزار و ۲۹۳ نفر رسید.

لاری با اشاره به اینکه خوشبختانه تا کنون ۴۰۳ هزار و ۹۵۰ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، گفت: ۴۴۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون چهار میلیون و ۲۸۴ هزار و ۴۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: