کد خبر: 3928742
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه بیست هیئت اندیشه‌ورز قرآنی در کشور تشکیل شده است، از به تعویق افتادن زمان برگزاری اجلاس این هیئت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش ایکنا، سازمان دارالقرآن الکریم به عنوان مسئول کارگروه قرآن ستاد عملیات بزرگداشت مناسبت‌های ماه‌های محرم و صفر سازمان تبلیغات اسلامی، اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای ۱۰ عنوان ویژه‌برنامه قرآنی طی این ایام کرد.

پویش ملی ـ مجازی هزاران ختم قرآن کریم، هزاران ختم سوره مبارکه فجر در شب و روز عاشورای حسینی، برگزاری مسابقات روزانه کتاب‌خوانی با محوریت قرآن و قیام عاشورا، راه‎اندازی هیئت‌های قرآنی با محوریت خانواده و ایجاد گفتمان‌سازی ادبیات استقامت و ایستادگی از جمله این برنامه‌ها بود.

این سازمان همچنین، تمامی این برنامه‌ها را با مشارکت ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت مؤسسات و خانه‌های قرآن در سراسر کشور با شعار «هر خانه ایرانی، یک هیئت قرآنی» در فضای مجازی برگزار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی جامعی، معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که از سوی معاونت تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم، تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز قرآنی بود که با استقبال فعالان قرآنی در استان‌ها روبه‌رو شد.

معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن با اشاره به اینکه تعداد هیئت‌های اندیشه‌ورز قرآنی در این ایام از 15 هیئت به 20 هیئت ارتقا یافته است، اظهار کرد: پیش از این بنا بود تا نخستین اجلاسیه هیئت‌های اندیشه‌ورز قرآنی استان‌ها طی ماه صفر و اواخر مهرماه برگزار ‌شود که به دلیل شیوع بیش از پیش بیماری کرونا به تعویق افتاد. امیدواریم به توفیق الهی با ریشه‌کن شدن این بیماری، شرایط برگزاری اجلاس هیئت‌های اندیشه‌ورز قرآنی فراهم شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: