کد خبر: 3931920
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
دبیر کل جنبش نُجَباء در دیدار با دبیر مجمع تشخیص مصلحت، از مافیای اقتصادی ترامپ در عراق پرده‌برداری کرد و از تلاش آمریکایی‌ها برای تجزیه این کشور خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء روز چهارشنبه در تهران با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» در ملاقات با دکتر «محسن رضایی» بر حساسیت اوضاع جاری عراق تأکید کرد و گفت: آمریکا با حمله به مواضع الحشد الشعبی و ترور شهیدان سلیمانی و المهندس به‌دنبال تغییر معادلات سیاسی ـ امنیتی عراق بود، اما بیداری ملت مانع از تحقق این هدف شد.

وی با اشاره به ناکامی اشغالگران در مواجهه نظامی با گروه‌های مقاومت، ادامه داد: آمریکایی‌ها پس از این شکست، سیاست خبیثی را در پیش گرفته و مزدوران رسانه‌ای را برای خیانت به عراق و جنگ نرم علیه کشور خود، به خط کرده‌اند؛ مزدورانی که اغلب خارج از عراق اقامت دارند.

دبیرکل نُجَباء مقابله با جنگ نرم آمریکایی را از اولویت‌های در دستور کار مقاومت عراق برشمرد و بر نقش منفی سفارت ایالات‌متحده در ایجاد فتنه‌های سیاسی و مذهبی تأکید کرد.

محسن رضایی: جبهه مقاومت در منطقه جایگزین آمریکا خواهد شد/الکعبی: آمریکا برای تجزیه عراق خیز برداشته است

شیخ اکرم الکعبی در بخش دیگری از اظهارات خود، سیطره آمریکا بر اقتصاد عراق را تشریح کرد و گفت: کمپانی‌های آمریکایی در عراق کارکردی مثل باندهای مافیایی دارند و به‌طور مستقیم از سوی ترامپ، داماد، دختر و تیم کاری او پشتیبانی می‌شوند.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها فساد را در عراق گسترش داده و با انحصارطلبی تمام، حتی از فعالیت مؤسسات اقتصادی هم‌پیمان آمریکا در عراق جلوگیری می‌کنند.

فرمانده عالی‌رتبه مقاومت عراق، چراغ‌سبز آمریکا به ترکیه برای اشغال مناطقی در شمال عراق را نشانگر اهتمام واشنگتن به تجزیه این کشور دانست و اضافه کرد: آمریکا همزمان کردها را به ایستادن در مقابل دولت مرکزی تشویق می‌کند و برادران اهل‌سنت را علیه شیعیان تحریک می‌کند.

محسن رضایی: جبهه مقاومت در منطقه جایگزین آمریکا خواهد شد/الکعبی: آمریکا برای تجزیه عراق خیز برداشته است

الکعبی سپس با اشاره به مهلت دادن گروه‌های مقاومت به احزاب سیاسی عراق برای پایان دادن به اشغالگری آمریکا، گفت: این مهلت رو به اتمام است، ولی تاکنون شاهد تغییر مطلوبی نبوده‌ایم. آمریکا به تشکل‌های سیاسی به چشم سربازان خود می‌نگرد و با عراق مانند یک کشور صاحب حاکمیت تعامل نمی‌کند.

وی بی‌اعتنایی واشنگتن به مطالبه میلیونی ملت و مصوبه پارلمان عراق برای اخراج نظامیان بیگانه را غیرقابل قبول خواند و ادامه داد: گروه‌های مقاومت با وارد کردن ضربات دردناک، پیام خود را به واشنگتن رساندند؛ اما آمریکا متقابلاً از طریق برخی احزاب سیاسی به مقاومت فشار می‌آورد تا عملیات‌های خود را متوقف کند.

دبیرکل جنبش نُجَباء ضمن یادآوری بدعهدی آمریکا در برجام، مذاکرات جاری فیمابین دولت‌های عراق و آمریکا را نیز فاقد نتیجه مثبت توصیف کرد و اظهار کرد: برخی از جزئیات این گفتگوها تأسف‌بار است؛ مثلاً به‌جای عبارت خروج نیروهای آمریکایی از عراق، عبارت «چینش مجدد نیروها» را به تیم مذاکره‌کننده عراقی تحمیل کرده‌اند تا آبروی خود را حفظ کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین الکعبی تصریح کرد: آمریکا در نهایت از عراق خارج می‌شود و ضربه‌های مقاومت بیشتر و شدیدتر خواهد شد. تعداد و امکانات گروه‌های مقاومت در عراق افزایش یافته است و آنان همان‌گونه که داعش را شکست دادند، امروز به مقابله با اشغالگر آمریکایی برخاسته‌اند.

وی در پایان درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اظهار کرد: تفاوتی بین «ترامپ» و «بایدن» نیست و آمریکا در هر صورت شر مطلق است. سیاست کاخ‌سفید با عوض شدن اشخاص تغییر نمی‌کند، سیاست ما نیز در قبال آمریکا باید سیاست قدرت و ثبات باشد. من به دوستان عراقی می‌گویم که به نتیجه این انتخابات‌ها اعتنا نکنند، بلکه آماده مقابله با پروژه خبیث آمریکا برای تجزیه عراق باشند.

محسن رضایی: جبهه مقاومت در منطقه جایگزین آمریکا خواهد شد/الکعبی: آمریکا برای تجزیه عراق خیز برداشته است

«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با تأکید بر اینکه آمریکا منطقه را ترک خواهد کرد و جبهه مقاومت جایگزین آن خواهد شد، سازش اعراب و اسرائیل را اقدامی دفاعی برای جلوگیری از تحقق این امر دانست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه در دیدار دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، ضمن تمجید از عملکرد این جنبش و اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت عراق، اظهار کرد: همان‌گونه که رهبر انقلاب از مجاهدت‌های شما خرسند است، ان‌شاءالله حضرت ولی‌عصر(عج) هم از شما راضی هستند.

«محسن رضایی» با تأیید مواضع حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی»، ادامه داد: تحلیل شما را قبول دارم که آمریکا شر مطلق است؛ اما امروز این شر مطلق به مردم آمریکا هم اصابت کرده و دولت ایالات‌متحده شهروندان خود را می‌کشد و شرارت به‌پا می‌کند.

وی اعتراضات عمومی در آمریکا را مورد توجه قرار داد و گفت: این قیام مردمی در آینده نیز ادامه پیدا می‌کند و مبارزه ما و شما علیه آمریکا، از داخل خاک ایالات‌متحده هم پشتیبانی می‌شود.

محسن رضایی: جبهه مقاومت در منطقه جایگزین آمریکا خواهد شد/الکعبی: آمریکا برای تجزیه عراق خیز برداشته است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مبارزه با آمریکا وارد مرحله جدیدی شده است، اضافه کرد: آن‌ها در حال خروج از منطقه هستند، ولی می‌خواهند اعراب و اسرائیل را در کنار هم بگذارند و سد دفاعی از درون خود منطقه در برابر جبهه مقاومت ایجاد کنند.

دکتر رضایی مرجعیت، الحشد الشعبی و مردم را سه رکن مقاومت عراق خواند و افزود: آمریکا موفق نمی‌شود همان کاری را که در امارات و بحرین انجام داد، در عراق محقق کند، اما برای سازمان‌دهی گروه‌های طرفدار خود تلاش می‌کند.

وی آینده عراق را روشن پیش‌بینی کرد و گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران، حمایت از عراقی مستقل، قوی و یکپارچه است.

سیاستمدار عالی‌رتبه ایرانی در پایان تصریح کرد: سال‌های آینده سال‌های توسعه جبهه مقاومت و جنگ استقلال در منطقه است. نه‌تنها آمریکا باید از این جغرافیا اخراج شود، بلکه طرح اسرائیل، عربستان، امارات و بحرین هم باید به شکست بینجامد. اجازه نخواهیم داد که اسرائیل جایگزین آمریکا شود، بلکه جبهه مقاومت باید این جایگاه را از آن خود کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: