کد خبر: 3936404
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
جوادی خبر داد:
محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد گفت: با توجه به ادغام موسسات وابسته به معاونت امور فرهنگی و زمینه‌های مشترک دو جشنواره نشان شیرازه و چاپ، این دو رویداد در قالب یک جشنواره برگزار می‌شوند.

جشنواره‌های چاپ و نشان شیرازه با هم برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی در جلسه شورای سیاست‌گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر» با بیان اهداف و سیاست‌های برگزاری جشنواره چاپ گفت: این جشنواره فرصت مغتنمی برای پاسداشت فعالان عرضه چاپ و نشر و شناسایی و تجلیل از محصولات برتر این دو حوزه به لحاظ زیبایی‌شناسی است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمام ظرفیت‌های خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره به کار خواهد بست.

وی با اشاره به همنشینی نشان شیرازه و جشنواره چاپ و نشر گفت: با توجه به ادغام موسسات وابسته به معاونت امور فرهنگی و به دلیل برخی زمینه‌های مشترک و هم‌خانواده بودن این دو جشنواره، تصمیم گرفته شد جشنواره نشان شیرازه از سوی دفتر چاپ و نشر برگزار شود. همچنین با تدوین و تصویب آیین‌نامه جدید، این دو رویداد در قالب یک جشنواره برگزار می‌شود. انتظار می‌رود برنامه‌های آن با تعامل ویژه فعالان، متخصصان، اساتید، دست‌اندرکاران و مسئولان صنفی و همکاران دفتر امور چاپ و نشر جشنواره به نحو مطلوب و شایسته پیگیری شود.

وی افزود: مناسب است در این جشنواره ضمن تجلیل از خادمان و پیشکسوتان و پدیدآورندگان، برگزاری برنامه‌ها و نشست‌های علمی هم در کنار جشنواره مورد توجه قرار قرار گیرد.

در ادامه این نشست، هر یک از حاضران دیدگاه‌ها و پیشنهاد‌های خود را برای ارتقا و بهبود شیوه برگزاری جشنواره مطرح کردند و بر نکاتی مانند معرفی توان حوزه چاپ و نشر، نگاه ملی و سراسری به همه ظرفیت‌های کشور، توجه به عنصر خلاقیت و ابداع در ذیل مناسبات محتوایی، نقش بنیادین فرهنگ و زبان فارسی و بومی در آرایه‌های محصولات چاپی و افزوده شدن توجه به زیبایی‌شناسی‌های مندرح کتاب‌های گویا و الکترونیکی تأکید کردند.

بر اساس این گزارش، در جلسه شورای سیاست‎گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر» که با ریاست معاون امور فرهنگی برگزار شد، علیرضا اسماعیلی، نیکنام حسینی‎پور، علی‌اکبر ابراهیمی، احمد ابوالحسنی، غلامرضا شجاع، فرزاد ادیبی، محمدحسین شهامت‌پور و مهرزاد دانش حضور داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: