کد خبر: 3936532
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
پرپنچی خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: با توجه به موج سوم کرونا و اهمیت عدم حضور در اماکن عمومی، مددجویان می‌توانند درخواست‌های خود را اینترنتی و از طریق سامانه «ایست» ارائه دهند.

سامانه خدمات‌دهی به مددجویان کمیته امداد راه‌اندازی شد

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه سامانه اینترنتی درخواست‌دهی مددجویان امداد (سامانه ایست) برای عدم مراجعه حضوری مددجویان محترم به دفاتر کمیته امداد، در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به موج سوم کرونا، ضرورت دارد به منظور کاهش خطر ابتلای به این بیماری، مددجویان تحت حمایت این نهاد به جای مراجعه حضوری به ادارات، درخواست‌های خود را اینترنتی و از طریق سامانه «ایست» ثبت و پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه مددجویان تهرانی می‌توانند ۲۶ خدمت از جمله مسکن، بهداشت و درمان، کمک هزینه ازدواج، حمایت‌های خاص، وام کارگشایی، دانشجویی، خدمات فرهنگی، اشتغال و مشاوره را از طریق این درگاه اینترنتی ثبت و پیگیری کنند، افزود: مددجویان می‌توانند از طریق آدرس اینترنتی e.emdad.ir با استفاده از رایانه شخصی، تلفن همراه و یا دفاتر خدمات اینترنتی در روستا‌ها و شهر‌ها و بدون مراجعه به دفاتر کمیته امداد و درج کد ملی و شماره شناسنامه وارد سامانه شده و نسبت به ثبت و ارسال درخواست خود اقدام کنند.

پرپنچی ادامه داد: در این سامانه، امکان درخواست خدماتی که مددجویان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند، به صورت اینترنتی فراهم شده و پس از ثبت درخواست از سوی مددجویان، درخواست مورد نظر طی فرایندی کوتاه‌مدت به زیرسیستم مددکار خانواده ارسال شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تأکید کرد: سالمندان تحت حمایت که به هرعلت امکان ثبت درخواست‌های خود را به صورت اینترنتی ندارند نیز می‌توانند درخواست‌های خود را به صورت تلفنی به مددکاران خود اطلاع دهند.

وی افزود: در هشت ماهه امسال، ۲۴ هزار و دو درخواست اینترنتی ثبت شده که از سوی مددکاران در حال ارائه خدمت است.
 
یادآور می‌شود، مددجویان محترم برای ثبت درخواست با وارد کردن نشانی e.emdad.ir صفحه مربوط به سامانه نمایش داده می‌شود که می‌بایست در پایین صفحه دکمه ثبت درخواست زده شود و در صفحه ورود کد ملی، شماره شناسنامه مددجو و همچنین کد امنیتی نمایش یافته درج شود تا سامانه وارد صفحه درخواست دهی شود. درخواست‌هایی که در صفحه رؤیت می‌شوند و امکان قرار گرفتن روی آن‌ها وجود دارد، قابل انتصاب خواهد بود.

همچنین برای پیگیری درخواست خود در پایین صفحه سامانه مورد نظر با زدن دکمه پیگیری درخواست سامانه وارد صفحه پیگیری درخواست می‌شوید و با زدن کد رهگیری، امکان پیگیری میسر می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: