کد خبر: 3937255
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
قاضی القضات فلسطین، خبر یک روزنامه صهیونیستی درباره توافق بر موضوع چگونگی ورود به مسجد‌الاقصی را رد کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روسیاالیوم، «محمود الهباش»، قاضی القضات فلسطین، خبرها درباره توافق برای حل و فصل مسئله ورود به مسجدالاقصی را رد كرد.
 
وی در واکنش به خبر روزنامه‌های اسرائیلی درباره توافق‌نامه تنظیم ورود اماراتی‌ها و بحرینی‌ها برای بازدید از مسجدالاقصی، این خبر را تکذیب کرد. الهباش در بیانیه‌ای گفت: موضع فلسطینیان تغییری نکرده است و مسجد مبارک الاقصی فقط بر روی بازدیدکنندگانی باز خواهد ماند که ورودی قانونی بر اساس توافق‌نامه سال 2013  با برادران اردنی، یعنی ورود از طریق کشور فلسطین داشته باشند.
 
وی مجدداً همه مسلمانان را برای  سفر به بیت‌المقدس و مسجد الاقصی فقط از طریق ورودی قانونی دعوت کرد  و هرگونه بازدید از ورودی مورد تأیید اشغالگران را رد کرد. به گفته او، ورود از دروازه مورد تأیید اشغالگران، مشروعیت‌بخشی به اشغالگری است و به عادی‌سازی روابط با هزینه پایمال شدن حقوق فلسطینان کمک می‌کند.

الهباش افزود: دولت فلسطین به منظور حفاظت از مقدسات در بیت‌المقدس و همچنین پذیرش کلیه بازدیدکنندگانی که به هویت این اماکن مقدس احترام می‌گذارند و به حاکمیت قانونی فلسطین بر قدس اشغالی با تمام مقدسات اسلامی و مسیحی آن احترام می‌گذارند، به هماهنگی با برادران خود در اردن ادامه خواهد داد.
 
در پی توافق عادی‌سازی روابط بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی، رسانه‌های اسرائیلی اخباری را درباره برگزاری جلسه‌ای با حضور نمایندگان فلسطین، اردن، امارات و بحرین برای حل مسئله ورود بازدید‌کنندگان از امارات و بحرین به مسجدالاقصی منتشر کردند. 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: