کد خبر: 3937331
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۲
رضا توکلی در گفت‌وگو با ایکنا:
رضا توکلی گفت: ساخت سریالی درباره زندگی حضرت معصومه (س) خبر خوشایندی است اما باید به مدیران سیما متذکر شوم باید از آن حمایت همه‌جانبه به عمل آورند، زیرا کارهای کم‌کیفیت به‌هیچ‌وجه شایسته مقام و جایگاه بزرگان دین نیست.

رضا توکلی، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ایکنا با بیان اینکه عشق به ائمه(ع) ریشه در کودکی همه ایرانیان دارد، اظهار کرد: من تربیت خود را وام‌دار بارگاه امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) می‌دانم، چون از کودکی پدرم مرا همیشه به این امکان متبرکه می‌برد و به من یادآور می‌شد هرچه می‌خواهی از این بزرگان بخواه، چون اینها افرادی عزیز نزد خداوند هستند که درخواستشان محترم شمرده می‌شود. این حرف پدر هنوز هم در گوشم است، برای همین هرگاه فرصتی پیش آید به بارگاه این بزرگان رفته و روحم را جلا می‌دهم. 

وی افزود: امیدوارم به‌زودی این موقعیت فراهم شود تا همگی بتوانیم به زیارت حضرت معصومه نائل آییم، چون حضور مردم در این اماکن به آنها در همه مراحل زندگی کمک می‌کند. البته هنوز هم مردم از دور دلشان به حضرت معصومه(س) گره خورده است، اما نمی‌شود کتمان کرد، بودن در بارگاه ایشان احساس چنان خوشایندی دارد که باید حتماً آن را از نزدیک حس کرد.

ظرفیت فیلمسازی درباره حضرت معصومه (س)

بازیگر سریال «مردان آنجلس» درباره ظرفیت‌های سینمایی شدن زندگی حضرت معصومه(س) چنین توضیح داد: همه ائمه این ظرفیت را دارند تا زندگیشان در قالب فیلم‌ها یا سریال‌های تلویزیونی تصویر شود. در این میان حضرت معصومه (س) به واسطه اتفاقاتی که در طول حیاتشان رخ داده و جایگاه رفعیشان انتظار می‌رود منبع تولیدات نمایشی بسیاری باشند. درباره چرایی کم‌کاری در این حوزه هم، مسئولان باید پاسخ دهند، اما همین اندازه می‌گویم اگر کسی زندگی این بزرگوار را مطالعه کند نمی‌تواند عاشقان این بانوی مکرم را دوست نداشته باشد.

بازیگر سریال «سفر سبز» ادامه داد: امروز سالروز وفات این بانوی مکرم است، برای همین از خانم حضرت معصومه(س) و بردار مکرمشان امام رضا(ع) درخواست می‌کنم این بیماری منحوس را از همه مردم دور نگاه دارد تا به این اندازه، عزادار دوستانی که از دستمان می‌روند، نشویم.

وی در پایان بیان کرد: جواد افشار قرار است سریالی درباره زندگی حضرت معصومه (س) بسازد. این اتفاق خبر خوشایندی است به ویژه که می‌دانم این فیلمساز کارش از کیفیت بالایی بهره برده است. در این رابطه باید به مدیران سیما متذکر شوم اگر خواهان تولید چنین کاری هستند باید از آن حمایت همه‌جانبه به عمل آورند، زیرا کارهای کم‌کیفیت به‌هیچ‌وجه شایسته مقام و جایگاه بزرگان دین نیست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: