کد خبر: 3938256
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
نشست گفت‌وگو محور «قرآن کریم و منبر حسینی» از سوی مرکز ملی علوم قرآن وابسته به دیوان اوقاف شیعیان عراق، در آستان مقدس کاظمی(ع) در شهر کاظمین برگزار می‌شود.  

به گزارش ایکنا، مرکز ملی علوم قرآن وابسته به دیوان اوقاف شیعیان عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به وجود نگرش‌های منفی میان جوانان و روی‌گردانی بسیاری از آنها از قرآن کریم، این مرکز احساس مسئولیت کرده و یکی از راهکارها را همکاری حقیقی میان خطیبان منبر امام حسین(ع) و نقش آنها در ترغیب جوانان به مفاهیم قرآن و فعالیت‌های قرآنی از جمله حفظ و قرائت قرآن کریم می‌داند.
 
در ادامه این اطلاعیه آمده است: تشویق مردم به حمایت از فعالیت‌های قرآنی در تمام مؤسسات فعال و ترغیب آنها به فرهنگ وقف برای حمایت از اقدامات قرآنی الگویی برای بسیاری از کشورهای اسلامی است.
 
مرکز مذکور در پایان تأکید کرده است: با توجه به اهمیت منبر امام حسین(ع)، مرکز علوم قرآن دیوان اوقاف شیعیان عراق عقیده دارد که خطیبان و سخنرانان گرامی نقش اساسی در ترغیب مردم جامعه به فرهنگ قرآنی داشته و تأثیر مستقیم در میان افراد جامعه خواهند داشت. از این رو اقدام به برگزاری نشست گفت‌وگو محور «قرآن کریم و منبر حسینی» کرده است.
 
لازم به ذکر است که این نشست، فردا سه‌شنبه، 11 آذرماه از ساعت 9:30 صبح به وقت عراق، در آستان مقدس کاظمی(ع) آغاز می‌شود و «رافع العامری» قاری برجسته عراقی و مدیر مرکز علوم قرآن نیز در ابتدای این مراسم به قرائت قرآن خواهد پرداخت.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: