کد خبر: 3939859
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

جنبش مقاومت اسلامی حماس در سی و سومین سالگرد انتفاضه بزرگ فلسطین(انتفاضه سنگ) تأکید کرد: مقاومت به هر شکل ممکن، حق مشروع و انتخابی استراتژیک است که این جنبش هیچ گاه آن را کنار نخواهد گذاشت.  

به گزارش ایکنا به نقل از وب‌سایت رسمی حماس، جنبش حماس امروز 18 آذرماه(8 دسامبر) مصادف با سی و سومین سالروز انتفاضه سنگ در بیانیه‌ای مطبوعاتی تأکید کرد: ما در راه حمایت همیشگی از مقاومت و شکستن معادلات دشمنان و آزادی اسرای فلسطینی تمام تلاش خود را مبذول می‌داریم و در این راه هرچه داریم را هزینه می‌کنیم.
 
حماس تأکید کرد: وحدت ملت فلسطین و ایجاد پروژه ملی در اولویت‌‌های این جنبش است و رویارویی با اشغالگران صهیونیست و مقابله با طرح انحلال و تخریب فلسطین جز با مشارکت کامل همه گروه‌ها و نیروهای ملی، سیاسی، نظامی و دیپلماتیک فلسطین انجام نخواهد شد.
 
این جنبش فلسطینی با رد قاطعانه عادی‌سازی روابط و هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این اقدامات خنجری بر قلب همه تلاش‌ها در جهت وحدت صفوف ملت فلسطین و کودتایی علیه وحدت ملی آنان است.
 
حماس همچنین تمامی انواع عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی آنهم در این مرحله حساس را مردود دانست و تأکید کرد: آنچه امروز مسئله فلسطین با آن روبه‌رو شده بسیج تلاش‌ها و نشانه رفتن سلاح به سمت دشمن اشغالگر صهیونیستی را می‌طلبد.
 
جنبش حماس با درود به روح شهدای انتفاضه و همه کسانی که جان خود را برای آزادی وطن فدا کرده‌اند و آرزوی سلامتی برای اسرا و مجروحان انتفاضه، به ملت فلسطین به خاطر پایداری و ثبات آنها در قدس، کرانه باختری و غزه و همچنین فلسطینیان اردوگاه‌های مختلف درود فرستاد و پایبندی آنها به حقوق خود و حمایت آنها از مقاومت را ارج نهاد.
 
این جنبش افزود: در این انتفاضه وحدت ملی و وحدت خون میان همه گروه‌های فلسطینی تجلی یافته است، لذا همه دوش به دوش و دست در دست هم مبارزه کردند تا رژیم اشغالگر صهیونیستی طعم شکست را چشید.
 
جرقه انتفاضه اول فلسطین پس از آن زده شد که یک راننده صهیونیست با کامیون خود چندین کارگر فلسطینی را در ایست «ایزر» زیر گرفت.
 
طی ۷۹ ماه انتفاضه سنگ، ملت فلسطین براساس آمار منتشره ۱۳۷۶ شهید را تقدیم این انتفاضه کرد، در حالی‌ که برخی آمارهای دیگر از ۱۵۰۰ شهید سخن می‌گویند و در مقابل ۹۴ صهیونیست در پی عملیات‌های انجام شده از سوی گروه‌ها و جوانان فلسطینی کشته شدند.
 
در طول این انتفاضه رژیم صهیونیستی علاوه بر استفاده از تمام شیوه‌های سرکوب جهت غلبه بر آن استفاده کرد و تنها سلاح فلسطینی‌ها سنگ بود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: