کد خبر: 3943330
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

فعالیت گسترده موکب‌های اربعین در ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز فعالیت 145 موکب اربعین حسینی به مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی، معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات، با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، بنیان‌گذار ستاد بازسازی عتبات و فعالیت موکب‌های ایرانی بود، اظهار کرد: خیران حرم‌ساز و خادمان موکب‌های ایرانی در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها و در قالب پویش «مهر حاج قاسم» طرح‌های خدماتی متنوعی را در مناطق محروم کشور اجرا می‌کنند. 

وی افزود: تاکنون بیش از 145 موکب اربعین حسینی به پویش «مهر حاج قاسم» پیوسته‌اند و قرار است در بیش از 150 روستا در استان‌های محروم، پروژه‌های محرومیت زدایی و عام المنفعه را اجرا کنند.

افضلی تصریح کرد: این موکب‌ها با همت خیران حرم‌ساز کلنگ احداث 10 مدرسه دو تا شش کلاسه را در روستاهای مناطق محروم به زمین خواهند زد. همچنین 33 واحد مسکن روستایی با همت جهادی این موکب‌ها ساخته یا بازسازی خواهد شد.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: اجرای پروژه‌های عمرانی و عام المنفعه مانند سیل‌بند، مسجد و درمانگاه از دیگر برنامه‌های موکب‌های اربعینی در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌هاست.

افضلی گفت: افزون بر عملیات عمرانی ذکر شده، کمک به آزادی زندانیان، تأمین اقلام جهیزیه، توزیع بیش از 10 هزار بسته معیشتی، تهیه و توزیع تبلت بین دانش‌آموزان روستایی و آبرسانی به هشت روستا از دیگر برنامه‌های خیران حرم‌ساز و موکب‌های اربعینی در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است.

وی یادآور شد: در ماجرای سیل فروردین 98، موکب‌های اربعینی و خیران حرم‌ساز با فراخوان سردار دل‌ها به کمک هموطنان سیل زده استان‌های خوزستان، لرستان و ... شتافتند که خاطره حضور جهادی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس همراه با خادمان مواکب در این مناطق، برای همیشه در اذهان مردم به یادگار خواهد ماند.

 

فعالیت گسترده موکب‌های اربعین در ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha