کد خبر: 3949311
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
آیین افتتاحیه محافل قرآنی بانوان شهر تهران، امروز، چهارم بهمن‌ماه در ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد.

فوری//آیین افتتاحیه محافل قرآنی بانوان شهر تهران برگزار شدبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ افتتاحیه محافل قرآنی بانوان شهر تهران با عنوان «جان نبی»، چهارم بهمن‌ماه با حضور مسئولان شهری و بانوان فعال قرآنی در سالن همایش خاقانی، ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای محبوبه عزیزی، مجری صدا و سیما همراه بود، فهیمه ایزدی، قاری برجسته به تلاوت آیاتی از قرآن پرداخت. در ادامه، گروه تواشیح احسن الحدیث، حائز رتبه ممتاز کشوری به همخوانی دو قطعه یکی در مدح حضرت علی(ع) و دیگری در رثای حضرت زهرا(س) پرداختند.

سپس حنانه خلفی، حافظ نوجوان به اجرای برنامه و به سؤالات پاسخ داد.

در ادامه، شهربانو امانی، عضو شورای شهر اسلامی شهر تهران به بیان نکاتی پرداخت و گفت: زندگی ما با قرآن است و زندگیمان از سیره حضرت زهرا(س) است. افتخار می‌کنم به این چنین بانوان که قرآن را پاس می‌دارند و یکی از آرزوهای من این است که دختران و زنان سرزمینم همانطور که انس با قرآن دارند و از سیره اهل‌بیت(ع) در زندگی فردی و اجتماعی استفاده می‌کنند، زنان دوشادوش مردان فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم جمهوری اسلامی الگوهای مردم‌سالاری و جامعه اسلامی را به معنای حقیقی به جهان ارائه کند، بیان کرد: انسان باشیم و اگر به این توجه کنیم، آن هنگام موجبات اذیت دیگران را فراهم نمی‌کنیم و به خود اجازه نمی‌دهیم از دهانی که قرآن تلاوت می‌شود و حداقل 17 رکعت نماز در شبانه‌روز خوانده می‌شود، غیبت کند، تهمت بزند و ...

امانی افزود: زن یعنی محور، مدار و ستون خانه و اگر مادر به آموزش فرزندانش توجه کند، شاهد تربیت امسال حنانه‌ها و ایزدی‌ها خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به عالم‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: معتقدم این بیماری، تذکری به انسان زیاده‌خواه است. انسانی که چرخه حیات را از بین برده و زیست‌بوم زمین را دگرگون کرده و ...، ویروس کووید 19 تمام جهان، افراد قوی و ضعیف را درنوردید تا توجه انسان را به خود بیش از پیش جلب کند و امیدوارم به بهبود زندگی هم‌نوعانمان کمک کنیم.

در ادامه مولودی‌خوانی از سوی خانم شاملو انجام شد. سپس از بانوان فعال قرآنی منطقه 7 شهر تهران چون کمال‌آرا، فلاح‌دوست و سعیدی با اهدای هدایا تجلیل به عمل آمد و در ادامه، مسابقه حضوری برگزار شد و به برگزیدگان هدایایی اهدا شد. 

یادآور می‌شود، این برنامه از سوی شورای عالی قرآن شهرداری تهران و شهرداری منطقه هفت تهران و با مشارکت اداره کل امور بانوان شهر تهران برگزار شد.

گزارش تصویری آیین افتتاحیه محافل قرآنی بانوان شهر تهران 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: