کد خبر: 3949807
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
سردار سپهر:
جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز وظیفه صد در صدی راهیان نور، تربیت و انتقال مفاهیم و ارزش‌های واقعی جهاد، مقاومت، ایستادگی، جهاد کبیر، جهاد اکبر و جهاد اصغر به نسل امروز ما و به نسل‌های آینده ماست.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین، سردار محمدحسین سپهر، جانشین سازمان بسیج مستضعفین در نشست تخصصی راهیان نور مجازی دانش‌آموزی گفت: یکی از مسائل مهم که مقام معظم رهبری نیز به آن تأکید دارند، تربیت نیروی انسانی است. اگر بخواهیم تمدن‌سازی، جامعه‌سازی و دولت‌سازی کنیم؛ که همه این‌ها منجر به آماده‌سازی زمینه‌های ظهور حضرت ولی عصر(عج) شود، باید به تربیت نیروی انسانی بپردازیم. از طرفی محتوای اصلی تربیت نیروی انسانی نیز حتماً باید اسلام ناب، قرآن کریم و سیره ائمه معصومین(ع) باشد.

وی در ادامه گفت: بزرگترین نقاط عطف انسان‌سازی در تاریخ اسلام و در تاریخ انبیا «جهاد و مجاهدت» است و غیر از این چیز دیگری پیدا نمی‌کنیم. مهمترین قسمت تاریخ همه تمدن‌ها را جهاد و مجاهدین تعیین کرده است. همه حضرات معصومین(ع) را شهید کردند. خیلی از انبیاء الهی را شهید کردند و خیلی از حلقه اولین‌های انبیاء کسانی بودند که در راه خدا جهاد کردند و شهید شدند و تاریخ‌ساز شدند و تمدن ساختند و در آخرالزمان نیز همین طور خواهد بود.

سردار سپهر در ادامه افزود: امروزه باید محتوای تربیت و تعالی انسان‌هایی که ادعای سربازی امام عصر(عج) را می‌کنند، جهاد، فرهنگ جهاد و عمل جهادی، مدیریت جهادی، فکر جهادی و نگاه جهادی باشد. ما بزرگترین ذخیره‌های این چنینی را در ۴۱ سال انقلاب داریم ولی شاید از آن کم استفاده می‌کنیم. امروز وظیفه صد در صدی راهیان نور تربیت و انتقال مفاهیم و ارزش‌های واقعی جهاد، مقاومت، ایستادگی، جهاد کبیر، جهاد اکبر و جهاد اصغر به نسل امروز ما و به نسل‌های آینده ماست. این ذخیره و گنج ناتمام، پرارزش و دائمی دفاع مقدس در اختیار ما قرار دارد. امروز کارخانه انسازی‌سازی ما دفاع مقدس است.

وی افزود: امروز می‌بینید که نگاه دشمن مقابله با انقلاب اسلامی ایران است و در آمریکا و بسیاری از کشورهای استکباری و استعماری هر رئیس‌جمهوری که در ۴۱سال گذشته سر کار آمده، هر سخنرانی که می‌کند، در هر محفل یا سفری می‌رود، در هر جای جهان که باشد، یک بخش آن مربوط به جمهوری اسلامی ایران است، چرا؟ چون فهمیده‌اند که ما در برابر تمام دنیای شیطانی، مادی و پست آن‌ها با تفکرات قرآنی و اسلامی ایستاده‌ایم. آن‌ها از قدرت جهاد انقلابی که اسلام برای ما به ارمغان آورده است و ما در ۴۱ سال گذشته انقلاب و نظام اسلامی را با آن حفظ کرده‌ایم، به شدت هراس دارند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به موضوع تربیت دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموزی که با شاخص‌های جهاد در راه خدا تربیت یافته باشد، تاریخ‌ساز و تمدن‌ساز می‌شود.

وی ضمن پرداختن به اهمیت فضای مجازی اذعان کرد: با این هجمه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و مجازی انجام می‌شود، دشمنان به دنبال تغییر سبک زندگی ما هستند و جامعه را تحت تأثیر قرار داده‌اند. یکی از راه‌های میان‌بر مبارزه با تغییرات منفی سبک زندگی ایرانی و اسلامی، آشنا کردن و مأنوس کردن فرزندان به دفاع مقدس است. دست‌اندرکاران راهیان نور باید از این فرصت برای معرفی دفاع مقدس در غرب آسیا نیز استفاده کنند و راهیان نور جبهه مقاومت را احیا کنند؛ چراکه ما امروز فقط به دنبال گسترش تمدن نوین اسلامی در تمام کشورهای اسلامی هستیم و سرمایه اصلی در این کار همان جهاد، ایثار، مقاومت و شهادت است.

سردار سپهر در مورد شهید حاج قاسم سلیمانی نیز گفت: امروز می‌بینیم که شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از بزرگترین شخصیت‌های قرن ۲۱ در کنار امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است. تمام زندگی امامین انقلاب جهاد بود. تمام زندگی حاج قاسم جهاد بود. امروز دنیا از این فرهنگ که اسلام برای ما تولید کرده است،‌ تأثیر می‌پذیرد. لذا کسی که در عرصه راهیان نور کار می‌کند باید خود مدیر جهادی باشد و کمترین تأثیر را از مشکلات روزمره داشته باشد و چه بسا این کار خود جهاد است. برای مدیر جهادی صبر و تلاش و حوصله سرمایه است و راه خود را پیدا می‌کند و هزار راه نرفته وجود دارد که به کمک خدا باید آن را پیدا کنیم و کارها را توسعه بدهیم.

وی ادامه داد: اگر بسیج دانش‌آموزی پیوند بین دانش‌آموز را با مدرسه و خانواده و راهیان نور دنبال کند، چه بسا این فرزند باعث تحول در خانواده و فامیل شود و این شدنی است. در زمانی که با هجمه‌های گسترده به فرهنگ مواجه هستیم، باید از همین فضای مجازی بیشترین استفاده را  برای اشاعه فرهنگ ایثار و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جامعه و جهان داشته باشیم.

سردار سپهر در این مراسم از بیش از یک دهه فعالیت سردار یعقوب سلیمانی در سمت مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج و فرماندهی قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج تقدیر کرد و ضمن آرزوی موفقیت برای سردار عباس مطهری گفت: آقای سلیمانی گروه خوبی برای پیشبرد و پیشرفت کارها تشکیل داده بودند و از همکاران توانمندی بهره‌گیری می‌کردند که من در کمتر جایی چنین انسجام خوبی را دیده‌ام که با مشکلات فراوان کارها را پیش ببرند. بدون شک استقامت به تنهایی ارزشی ندارد و باید هم استقامت کنیم و از طرفی هم با اندیشه‌ورزی و خرد جمعی کارها را پیش ببریم و مطمئن باشیم که خداوند برکت را در جمع گذاشته است. برای موفقیت باید انسان‌هایی از خود قوی‌تر را به همکاری دعوت کنیم و قوی‌ترین‌ها را به کار بگیریم، به‌ویژه در کارهای تربیتی و فرهنگی که انقلاب ما انقلاب فرهنگی و تربیتی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: