کد خبر: 3954240
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۷ هزار و ۷۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹، گفت: قربانیان کرونا از مرز ۵۹ هزار نفر فراتر رفت.
قربانیان کرونا از مرز ۵۹ هزار نفر فراتر رفتبه گزارش ایکنا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به شناسایی ۷ هزار و ۷۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور، گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۲۳ نفر رسید.

وی افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۲۸ نفر رسید.

لاری ادامه داد: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۳۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی بیان کرد:‌ سه هزار و ۷۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی یادآور شد: براساس آخرین تحلیل‌ها، در حال حاضر ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: