کد خبر: 3954963
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
مسئولان شهر کیپ‌تاون پایتخت آفریقای جنوبی اعلام کردند به علت افزایش متوفیان مسلمان این شهر، یک قبرستان قدیمی را بازگشایی می‌کنند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از ام اس ان، رهبران شهر کیپ‌تاون آفریقای جنوبی و شورای قضایی مسلمانان (MJC) به طور مشترک تصمیم به بازگشایی یک قبرستان شخصی دارند که سالها بسته بوده است.

شهرداری این شهر در بیانیه‌ای اعلام کرد که این قبرستان تاریخی در جاده استگمن را بازگشایی کرده است تا ظرفیت دفن مسلمانان را در شرایط افزایش مرگ و میر بر اثر  کرونا بیشتر کند.

زاهد بدرالدین، ​​عضو شورای خدمات و بهداشت مسلمانان می‌گوید که شهرداری به شورای قضایی مسلمانان برای گرفتن تأیید لازم برای استفاده مجدد از  این گورستان کمک کرده است.

تعداد مرگ و میر بر اثر کرونا افزایش یافته و این امر باعث شده ظرفیت قبرستان‌های شهر پر شود. در حالی که پیش از این یک گورستان دیگر برای دفن اموات مسلمان اختصاص داده شده بود اما اکنون ظرفیت آن پر شده است.

اولین خاکسپاری در این گورستان قدیمی در سال 1868 انجام شد اما به دلیل پراکنده شدن جامعه مسلمانان این منطقه از سوی دولت آپارتایدی آفریقای جنوبی بسته شد.

در شرایط کنونی ماهانه تقریباً 150 متوفی مسلمان در کیپ تاون به خاک سپرده می‌شوند. مسئولان این شهر می‌گویند که در حال همکاری با شورای قضایی مسلمانان هستند تا اطمینان حاصل شود که دفن اموات مسلمان، به موقع، با رعایت حرمت و مطابق با قوانین شهرداری انجام می‌شود.

به طور کلی بعد از ساعت کاری در این شهر تدفین انجام نمی‌شود اما به منظور احترام به قوانین اسلامی مبنی بر لزوم دفن میت در سریع‌ترین زمان ممکن، برای مسلمانان  ترتیب خاصی در نظر گرفته شده است.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: