آغاز صدور «اخطار پنج روزه» در تهران
کد خبر: 3955046
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

آغاز صدور «اخطار پنج روزه» در تهران

فیلم بلند داستانی «اخطار پنج روزه» به کارگردانی رضا استادی در تهران آغاز شد. این اثر با محوریت کرونا جلوی دوربین رفته است.

به گزارش  ایکنا، رضا استادی؛ مستندساز که پیش از این فیلم‌های کوتاه «قوش قابان»، «مادر پرمشغله»،«پارکینگ مزاح» و «نقطه زیر صفر» را ساخته در این فیلم داستان زوجی سالمند را روایت می‌کند که زندگی آرام و عادی خود را در غیاب فرزندانشان سپری می‌کنند و حتی بیماری کرونا هم تغییری در روند زندگی آنها نداشته است. آنها دو فرزند پسر و یک فرزند دختر داشته‌اند که سال‌ها پیش پدر و مادر خود را ترک کرده‌اند. در چنین شرایطی روزی اخطارِ پنج روزه از دادسرا به دست آن‌ها می‌رسد که خبر از تغییری جدی و مهم در روند ساکن و معمول زندگی آنها می‌دهد.

در این فیلم ناصر علاقبندان و محبوبه حبیب‌الله‌زاده نقش زن و شوهر اصلی داستان را ایفا می‌کنند. علاقبندان از بازیگران تئاتر دهه شصت در شهر مشهد است که سابقه همکاری با هنرمندانی همچون؛ داریوش ارجمند، رضا صابری، شاپور سرابی، مرحوم رضا سعیدی، حسین نوری و... را دارد.

این فیلم بلند، اثری داستانگو با حال و هوایی اجتماعی و شهری با نگاهی کاملاً رئالیستی است که فیلمنامه آن در شهریور ماه سال 1394 نوشته و در طول سال‌های گذشته بارها نسخه‌های مختلفی از آن بازنویسی و تکمیل شده است.

در «اخطار پنج روزه»  علاوه بر این دو بازیگر؛  مصطفی صادقی، لیلا همدم علی، معصومه قهرمانی، حسن موسی‌زاده، ابوالفضل رحیمی، محمد سوری و.... به عنوان دیگران بازیگر حضور دارن. اخطار پنج روزه بر اساس فیلم نامه‌ای از رضا استادی، به تهیه‌کنندگی وی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تولید خواهد شد.

دیگر عوامل فیلم عبارتند از؛ مدیر فیلمبردار:  مهدی حیدری، مدیر صدا: حسین معتمدی، مدیر تولید: امیر استادی، طراح صحنه و لباس:  سینا روح‌، عکاس و تصویربردار پشت صحنه: نگین بیاتیان، برنامه ‌ریز و دستیار اول کارگردان: حمیده جهانگیر، دستیار فیلمبردار: پارسا شیرزاد، تأمین هنروران: معصومه قجر و...

انتهای پیام
captcha