کد خبر: 3961858
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
مقامات مصری اعلام کردند نمازهای تراویح در ماه رمضان امسال با شرایط خاص برگزار می‌شود اما توزیع افطاری در مساجد ممنوع است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از الاهرام، دولت مصر روز سه شنبه اعلام کرد که با اتخاذ کلیه اقدامات پیشگیرانه علیه کرونا، نمازهای روزانه در مسجد و نمازهای تراویح را در ماه رمضان مجاز می‌داند.

در جلسه کمیته بحران کرونا، نخست وزیر «مصطفی مدبولی» اعلام کرد که نماز تراویح نباید بیش از نیم ساعت باشد. این کمیته اعلام کرد که ضیافت‌های خیریه ماه رمضان که قبلاً در خیابان‌ها به طور عمومی برگزار می‌شد مجاز نیست و نمازهای اواخر شب (تهجد) یا خلوت‌نشینی و اعتکاف در مساجد در ماه رمضان نباید برگزار شود. ممنوعیت برگزاری مجالس بزرگ، مانند یادبودها، در مساجد و خیابان‌ها نیز همچنان برقرار است.

این کمیته تصمیم گرفت ساعت کاری تابستان را از 17 آوریل (28 فروردین) اعمال کند و به کافه‌ها و رستوران‌ها اجازه دهد شب بیشتر بمانند. طبق تصمیمات قبلی، رستوران‌ها و کافه‌ها تا ساعت 1 بامداد و فروشگاه‌ها تا ساعت 11 شب تابستان می‌توانستند باز باشند.

در ماه رمضان سال گذشنه(2020)، دولت مصر نماز تراویح را در برخی از مساجد مجاز با تعداد محدودی نمازگزار مجاز و آن را در سراسر کشور ممنوع اعلام کرد. ماه مبارک رمضان امسال قرار است در مصر از 13 آوریل (24 فروردین)  شروع شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: