کد خبر: 3962251
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
سرویس امنیت فدرال روسیه از بازداشت یک شهروند طرفدار گروه «افراطی اوکراینی» خبر داد که قصد انجام عملیات انفجاری در مسجدی در منطقه «آلتای» واقع در غرب سیبری روسیه را داشت.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روسیا الیوم، سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که یک شهروند روسی وابسته به یک «گروه افراطی اوکراینی» قصد انجام عملیات تروریستی علیه اماکن اسلامی از جمله مسجدی در منطقه «آلتای» در غرب سیبری را داشت که دستگیر شد.

رسانه‌های روسی به نقل از سرویس امنیت فدرال روسیه گزارش دادند که فرد دستگیر شده، متولد سال 2000 و از طرفداران گروه افراطی «تجمع ملی اوکراین» است. او تابعیت روسی دارد و در منطقه آلتای شهر بارناول بازداشت شده است.

بنا به این گزارش، فرد دستگیر شده از سوی گروه افراطی نامبرده دستور داشت تا عملیاتی را مستقیماً علیه جمعی از مسلمانان و نهادهای دولتی با هدف ایجاد رعب و وحشت میان ساکنان محلی بویژه مسلمانان آسیا میانه انجام دهد.

سرویس امنیت فدرال روسیه افزود: فرد دستگیر شده اعتراف کرد که به دلیل مخالفت با سیاست‌های مهاجرتی دولت روسیه در فوریه گذشته، با توافق خود با این گروه افراطی ارتباط برقرار کرده است و در اوایل ماه مارس، او دستور انتخاب مکان‌های مناسب برای انجام عملیات خرابکارنه و سپس عملیات آتش‌سوزی اماکن انتخاب شده را با هدف ترساندن مردم دریافت کرد.

نیروهای امنیتی روسیه با ورود به منزل شخصی این جوان روسی، مواد منفجره و نشریات حاوی مضامین افراطی و تصاویر اماکن انتخاب شده برای انجام عملیات را مصادره کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: