کد خبر: 3962597
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
صدها نفر از شهرک‌نشینان صهیونیست در ایام عید پسح یهودیان به مسجدالاقصی یورش برده و نمازهای تلمودی خود را به صورت گروهی و علنی در این مسجد برپا کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از عرب 48، شهرک‌نشینان صهیونیست غروب شنبه، 14 فروردین با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی و با صدای بلند وارد مسجدالاقصی شده و نمازهای تلمودی خود را بجا آوردند.
 
این نخستین‌بار پس از اشغال مسجدالاقصی در سال 1967 میلادی است که صهیونیست‌ها با چنین جسارتی مسجدالاقصی را مورد هتک حرمت قرار داده و نمازهای خود را در بخش شرقی مسجد صخره برپا کرده‌اند.
 
بیش از 2600 شهرک‌نشین صهیونیست طی ایام عید پسح یهودیان وارد مسجدالاقصی شده و در این مسجد نماز برگزار کرده‌اند. در این ایام بیش از 10 هزار شهرک‌نشین نیز روزانه به مسجد‌الاقصی یورش برده‌اند.
 
تمامی این نمازها با حضور کامل و همراهی شمار زیادی از نظامیان صهیونیست برگزار شده است و به گروه‌های یهودی اجازه داده می‌شود که به راحتی تمام نمازها و دعاهای خود را در مسجد‌الاقصی برگزار کنند.
 
بر اساس گزارش یک سازمان صهیونیستی، امیر اوحانا، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و کوبی شبتای، فرمانده جدید نظامیان صهیونیستی نیز در محوطه مسجدالاقصی حضور یافته‌اند.
 
نیروهای اشغالگر صهیونیست در خلال این یورش‌ها، نمازگزاران مسلمان، خادمان مسجدالاقصی و کارکنان اداره اوقاف قدس را که در مسجدالاقصی مشغول به کار هستند، از مسجد بیرون راندند.
 
دیروز یکشنبه نیز 81 شهرک‌نشین صهیونیست با حمایت نیروهای اشغالگر به مسجدالاقصی یورش برده و این مکان مقدس را مورد بی‌حرمتی قرار دادند.
 
وزارت خارجه اردن پنجشنبه گذشته در یادداشت اعتراضی رسمی خود که در سایت‌های رسمی این کشور منتشر شد، از رژیم صهیونیستی خواست تا از هتک حرمت‌ها و انجام اقدامات تحریک‌آمیز خود دست بردارد و به وضعیت تاریخی و قانونی قدس و صلاحیت اداره اوقاف احترام بگذارد.

وزارت خارجه اردن ادامه تجاوزات اسرائیل علیه مسجدالاقصی را که آخرین مورد آن صدور مجوز برای صهیونیست‌ها جهت ورود به مسجدالاقصی تحت حمایت نظامیان صهیونیست بوده است، محکوم کرد و گفت: این اقدامات نقض آشکار قوانین بین‌المللی و تعهدات اسرائیل به عنوان اشغالگر قدس شرقی است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: