کد خبر: 3962620
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
کنفرانس سه‌روزه‌ای با موضوع تاریخ علوم در جهان اسلام به همت دانشگاه شارجه از روز گذشته به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور جمعی از صاحب‌نظران از کشورهای مختلف در امارات آغاز به کار کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از اردوپوینت، دانشگاه شارجه (UoS) روز گذشته، 15 فروردین چهارمین کنفرانس بین‌المللی تاریخ علوم اعراب و مسلمانان (International Conference on Arabs' and Muslims' History of Sciences) را به همت دانشکده علوم این دانشگاه و زیر نظر بنیاد بین‌المللی تاریخ علوم عرب و مسلمان (SIFHAMS) در شارجه آغاز کرد. کنفرانس امسال با عنوان «میراث علمی و تأثیرات روز آن» به صورت وبیناری و با همکاری دانشگاه کلن آلمان و دانشگاه ملک عبدالعزیز عربستان سعودی برگزار شد.

جمعی از دانشمندان، محققان و مدیران دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، کتابخانه‌ها و موزه‌های بین‌المللی در این کنفرانس شرکت کردند و تعداد شرکت‌کنندگان ثبت شده از بیش از 40 کشور عربی و اسلامی و کشورهای مختلف جهان به بیش از 900 نفر می‌رسد. فعالیت‌های کنفرانس با استفاده از بستر ارتباطی مجازی Zoom به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

این کنفرانس شامل 21 جلسه علمی است که طی آن بیش از 130 مقاله علمی و پژوهشی از سوی دانشمندان برجسته، متخصصان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود که در زمینه‌های مختلف علوم کاربردی، مهندسی، پزشکی، بهداشت، علوم انسانی و اجتماعی کار می‌کنند. مقالات علمی ارائه شده در موضوعاتی از جمله دستاوردها و نوآوری‌های دانشمندان مسلمان در تمام علوم کاربردی، از جمله مهندسی، پزشکی، بهداشت، علوم انسانی و معماری است.

پروفسور حمید النعیمی، رئیس دانشگاه شارجه، جلسات کنفرانس را با سخنرانی به نمایندگی از  شیخ سلطان بن محمد القاسیمی، حاکم شارجه آغاز و از شرکت‌کنندگان قدردانی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: