کد خبر: 3962868
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
رئیس‌ رژیم صهیونیستی بار دیگر بنیامین نتانیاهو را مأمور تشکیل کابینه کرد؛ این در حالی است که نتانیاهو با اتهامات گسترده فساد روبه‌رو بوده و دادگاه وی در جریان است.

به گزارش ایکنا به نقل از میدل ایست آی،  دو هفته پس از انتخابات پارلمانی اسرائیل که برنده قطعی نداشت، رووین ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی امروز، 17 فروردین بنیامین نتانیاهو را بار دیگر مأمور تشکیل کابینه آتی اسرائیل کرد. 

ریولین اعلام کرده است که براساس دادگاه و قانون، نخست‌وزیری که با اتهاماتی روبه‌روست، می‌تواند در سمت خود ادامه دهد در حالی که این تصمیم آسانی نبود.

نتانیاهو ۲۸ روز فرصت خواهد داشت تا ائتلافی را تشکیل دهد تا بتواند از حمایت اکثریت در کنست برخوردار باشد.

مکلف شدن نتانیاهو به تشکیل دولت جدید در حالی است که محاکمه وی به اتهام فساد مالی در دادگاه بیت‌المقدس در جریان است. ریولین اعلام کرد که آگاه است که محاکمه بنیامین نتانیاهو، در محول کردن وظیفه تشکیل دولت جدید به رهبر حزب لیکود، شاید نامناسب باشد اما او چاره‌ای ندارد جز آن که به بخت احتمال تشکیل دولت از سوی سیاستمداری که شاید توان بیشتری برای انجام این وظیفه دارد، توجه کند.

 یائیر لاپید، رهبر حزب مخالف یش عتید در واکنش به این تصمیم آن را یک رسوایی شرم‌آور خواند و گفت: محول کردن تشکیل دولت به بنیامین نتانیاهو، لکه ننگی بر پیشانی اسرائیل است. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: