کد خبر: 3963956
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
گروه همخوانی محمدرسول‌الله(ص) تهران بزرگ به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان، هفت اثر تدوین کرده است که در ایام این ماه در فضای مجازی و رسانه ملی بازنشر خواهد شد.

تدارک ویژه گروه همخوانی محمدرسول‌الله(ص) برای ماه رمضان

رحیم قربانی، مسئول گروه همخوانی محمدرسول‌الله(ص) در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا از تدارک ویژه این گروه برای ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در شرایطی که مردم بیش از هر زمان دیگری نیاز به انس با قرآن، ‌ادعیه و نغمات دینی دارند، گروه همخوانی محمدرسول‌الله(ص) بنا بر وظیفه‌ای که دارد، در راستای تهیه محتواهایی از این دست گام برداشته است و به همین مناسبت برای ماه مبارک رمضان، تدارک ویژه‌ای در نظر گرفته است.

وی افزود: بر همین اساس، هفت اثر برای انتشار در این ماه تدارک دیده شده است که تمامی این آثار به جز یک اثر که مراحل تصویربرداری خود را طی می‌کند، آماده رونمایی شده و امیدوار هستیم در ایام ماه رمضان در فضای مجازی و رسانه ملی بازنشر داشته باشد.

قربانی تصریح کرد: از جمله این آثار، «اسماءالحسنی» است که سال قبل ضبط شد، اما هنوز رونمایی نشده است. تصاویر مربوط به این اثر در ایامی که حرم حضرت معصومه(س) تعطیل بود، ضبط و آماده رونمایی شده است. دو اثر از دعای «یا علی و یا عظیم» یا همان دعای روزانه ماه مبارک رمضان نیز در حرم امام رضا(ع) و عبدالعظیم حسنی(ع) ضبط شده است.

وی دعای «جوشن کبیر» را یکی دیگر از ادعیه هم‌خوانی شده توسط گروه محمدرسول الله(ص) معرفی کرد و افزود: فرازی از این دعای ارزشمند همخوانی شده و تصاویر آن هم در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) ضبط شده است. همچنین «دعای فرج» یکی دیگر از آثار تهیه شده است که این اثر هم در حرم حضرت عبدالعظم حسنی(ع) آماده شده است.

قربانی تصریح کرد: همخوانی سوره مبارکه ابراهیم (آیات چهار تا شش) که برگفته از استنادات مقام معظم رهبری در مصلی تهران و در زمان شهادت سردار سلیمانی است، یکی دیگر از آثار تهیه شده در ماه مبارک رمضان است. تصاویر این اثر در حرم امام رضا(ع) ضبط شده است. «اثر ربنا» یکی دیگر از آثار تهیه شده در این ماه است که هنوز در مرحله تصویربرداری است. کار ضبط صوتی این اثر پایان یافته، اما تصاویر آن نیاز به هماهنگی‌های بیشتری داشت. این کار در مدرسه عالی شهید مطهری ضبط می‌شود و بعد از تدوین، این آثار در فضای مجازی و رسانه ملی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: