کد خبر: 3964215
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که طرح امنیتی ویژه ماه مبارک رمضان در این کشور به منظور یافتن بقایای تروریست‌های داعشی آغاز شده است.  

به گزارش ایکنا به نقل از بغداد الآن، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق با اعلام آغاز طرح امنیتی ویژه ماه مبارک رمضان گفت: این طرح امنیتی ویژه شامل عملیات‌های پیش‌دستانه علیه بقایای عناصر تروریستی داعش خواهد بود.
 
این مقام نظامی ارشد عراق درباره محل انجام این عملیات‌ها افزود: بخشی از این عملیات ویژه در کوه‌های «حمرین» انجام می‌شود و همچنین مناطق الانبار، دیالی و کرکوک را در بر می‌گیرد.
 
الخفاجی در زمینه علت انجام این طرح تأکید کرد: طراحی طرح امنیتی ویژه ماه مبارک رمضان به این دلیل انجام شد که پیش‌تر برخی تحرکات بقایای تکفیری‌ها از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی عراق رصد شده بود. زیرا تکفیری‌ها به دنبال آن هستند تا در طول ماه رمضان برخی عملیات‌های تروریستی را در نقاطی از عراق ترتیب دهند.
 
سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق همچنین تصریح کرد: نیروی هوایی عراق نقش مهمی در طرح ویژه امنیتی خواهد داشت و عملیات‌های زمینی علیه مواضع تکفیری‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد.
 
 خنثی‌سازی یک طرح تروریستی در نینوی از سوی الحشد الشعبی
 
 خبرگزاری رسمی عراق(واع) نیز گزارش داد: نیروهای سازمان الحشد الشعبی موفق شدند یک باند تروریستی را در شهر نینوی منهدم کنند.
 
سازمان الحشد الشعبی(بسیج مردمی) عراق با انتشار بیانیه‌ای گزارش داد که یک گروه از نیروهای این سازمان، امروز سه‌شنبه یک باند تروریستی را در نینوی منهدم کردند. این عملیات از سوی یک گروه مشترک از ستاد عملیات الحشد در نینوی، سرویس اطلاعات لشگر 30 و نیروهای اطلاعاتی این سازمان انجام شد.
 
بر اساس این بیانیه، اعضای این باند تروریستی قصد داشتند حملات تروریستی علیه اهداف امنیتی و غیر نظامی در این شهر انجام دهند.
 
در پی این عملیات، شش تروریست تحت تعقیب بازداشت و به مراجع امنیتی تحویل داده شدند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: