کد خبر: 3965058
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد:
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از ساخت 30 مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی در مناطق محروم و روستایی کشور خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، از ساخت 30 مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی در مناطق محروم و روستایی کشور خبر داد و گفت: 30 مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی در مناطق محروم و روستایی استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، گلستان، لرستان، مرکزی و هرمزگان ساخته شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سرمایه‌گذاری این بنیاد برای مدارس برکت سردار شهید سلیمانی 210 میلیارد ریال است.

مدنی بیان کرد: این 30 مدرسه با 210 کلاس درس تحویل وزارت آموزش و پرورش شده تا در اختیار دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته این استان‌ها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور است.

مدنی ادامه داد: بنیاد برکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه‌سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی در مناطق محروم و روستایی راه‌اندازی کشور کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیت‌های مدرسه‌سازی این بنیاد در مناطق محروم توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت دو ‌هزار مدرسه با 10 هزار و 750 کلاس درس متعهد است که از این تعداد، یک‌هزار و 480 مدرسه با هفت هزار و 850 کلاس درس و ظرفیت پذیرش 230 هزار دانش‌آموز به بهره‌برداری رسیده است.

وی میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برکت برای ساخت مدارس در مناطق محروم را 10 هزار و 250 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سه هزار روستای محروم در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد قرار دارند.

مدنی با اشاره به ساخت هزار مدرسه سوم برکت اظهار کرد: اخیراً تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس برای ساخت یک‌هزار مدرسه جدید و جایگزینی‌شان با مدارس کانکسی کشور به امضا رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: مدارس برکت براساس آخرین استانداردهای مدرسه‌سازی دنیا و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شوند و از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

مدنی از ساخت 250 مدرسه برکت در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: تا زمانی که کشور نیاز به فضای آموزشی داشته باشد، نهضت مدرسه‌سازی را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: