کد خبر: 3965418
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
متسابق فلسطینی شرکت‌کننده در مسابقات بین‌المللی قرآن دبی، با همت و پشتکار توانسته است دو جزء قرآن کریم را در یک روز حفظ کند.

به گزارش ایکنا به نقل از البیان، عبدالرحمن ابراهیم، متسابق ۱۵ ساله فلسطینی که در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دبی شرکت کرده است، در گفت‌وگویی بیان کرد که از سن ۴ سالگی حفظ قرآن را آغاز اما در سن ۹ سالگی آن را متوقف کرده است.

این نوجوان فلسطینی که والدین او نیز حافظ قرآن هستند، در ادامه اظهار کرد: من ۶ برادر دارم که در حال حفظ قرآن هستند و پدر و مادرم مرا تشویق کردند که کل قرآن را حفظ کنم. لذا ابتدا یک صفحه در روز حفظ می‌کردم اما در آخرین روز قبل از شرکت در مسابقه، به دلیل اینکه تمایل شدیدی به ختم قرآن داشتم، دو جزء از سوره بقره را در یک روز حفظ کردم.

عبدالرحمن دو روز پیش (جمعه) به همراه ۳ متسابق دیگر از کشورهای گینه کوناکری، اوگاندا و بنگلادش، در مقابل هیئت داوران حاضر شد و با دیگر متسابقین به رقابت پرداخت.

این دوره مسابقات با نام «حمدان بن راشد آل مکتوم» معاون حاکم دبی که در تاریخ ۳ فروردین ۱۴۰۰ درگذشت، برگزار شده است و شهروندان و افراد مقیم امارات می‌توانند در ایام مسابقه که احتمالاً ۱۰ روز به طول انجامد، برای استماع و تلاوت قرآن کریم و بهره‌مندی از فضای برگزاری این مسابقه، با رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی در سالن مسابقه حضور یابند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: